Відсутність логіки: ДОТ намагаються критикувати за те, що українські бійці не будуть голодними
Київ • УНН
"Державний оператор тилу" почав шукати нових постачальників і підписувати прямі контракти, щоб українські солдати не голодували. Через це проти підприємства знову почалася «брудна» інформаційна кампанія.
Після судової тяганини та демаршу фірм, які синхронно знялися з тендерів, держпідприємство "Державний оператор тилу" почало шукати нових постачальників та підписувати прямі контракти, щоб українські бійці не залишилися голодними. І через це проти нього знову почалася "брудна" інформаційна кампанія, пише УНН.
Ще декілька тижнів тому ДОТ нещадно критикували за те, що він, нібито, прописав непосильні умови контрактів для фірм, які мають намір взяти участь у тендерах з постачання продуктів харчування для ЗСУ.
Щоправда, досить швидко з’ясувалося, що умови контрактів ДОТ є такими ж, з якими постачальники працювали не один рік. А деякі умови ДОТ навіть пом’якшив, щоб залучити до участі в тендерах якомога більшу кількість постачальників і забезпечити здорову конкуренцію.
Зокрема, одна з фірм, яка звернулася до суду, оскаржувала ідентичну процедуру, яку оголошувало МОУ, де в проєкті договору фігурували ідентичні норми, які стосувалися проведення перевірок матеріально-технічної бази постачальника задля перевірки того, як зберігаються продукти, які в подальшому будуть постачатися військовослужбовцям.
"Було передбачено те що постачальник у разі критичної необхідності може бути залучений до поставки продуктів в іншу область ніж та, що визначена в договорі – безпосередньо одна або кілька областей, за якими вони здійснюють постачання продукції. Були передбачені штрафні вимоги навіть більш жорсткі ніж були передбачені нами на рівні 100% штрафу за невиконання договору. Ми зменшили (штрафи – ред.) у половину", - розповів раніше керівник управління юридичного забезпечення ДОТ Олександр Фесенко.
Виникає логічне запитання – для чого це робити? В ДОТ є відповідь. Постачальники, які роками працювали з Міноборони, хочуть зберегти стару систему. А найбільше їх лякає, що ДОТ отримає можливість контролювати, що саме постачається до військових частин, і якої якості.
"Єдине що їм не подобається в цих договорах, що замовником є ДОТ, який планує контролювати операторів ринку і їх зобов’язання. Але саме зобов’язання не змінилися, вони навіть стали м’якшими. Є намагання нас поставити в ситуацію – нас, це передусім ДОТ, і також дещо підтиснути на МОУ, - де сформується така конфігурація, за якої буде виглядати логічним передача цієї закупівлі назад у структурний підрозділ МОУ, який проводив ці закупівлі останні роки, або пролонгувати їхні поточні контракти" - пояснив раніше гендиректор "Державного оператора тилу" Арсен Жумаділов.
Але розрахунок постачальників фірм-саботажників не справдився – залишити себе біля "годівниці" або українських бійців голодними не вдалося. ДОТ почав шукати інших постачальників та, маючи на то усі законні підстави, підписувати з ними прямі договори.
Тобто, державне підприємство, хоч і не без штучностворених проблем, але впоралося зі своїм основним завданням – забезпечило постачання продуктів харчування до Збройних сил України.
Зрозуміло, що фірмам-саботажникам це не подобається. А тому не дивно, що ДОТ знову став мішенню для інформаційної атаки. І очевидно, що за нею стоять ті ж самі замовники, що і раніше.
Варто також врахувати, що держпідприємство поступово буде розширяти асортимент продуктів, які закуповуватимуться безпосередньо у виробників. А це означає, що посередники з їхніми завищеними цінами не зможуть вигравати тендери і залишаться без своїх надприбутків.
Це теж змушує їх об’єднуватися у своїй спільній боротьби проти ДОТ та переслідувати свої цілі.
Хоча зовні нинішня інформаційна атака виглядає абсолютно нелогічно, адже ДОТ критикують за те, що українські солдати не залишаться голодними.
Контекст
Київський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову щодо оскарження вимог, встановлених у проєкті договору про закупівлю продуктів харчування для ЗСУ.
Зокрема, позивач оскаржував вимоги щодо зобов'язання постачальників вчасно реєструвати податкові накладні та надавати замовнику можливість перевіряти умови зберігання продуктів харчування, що постачатимуться військовослужбовцям.
Після цього фірми, які підозрюються у змові, знялися з тендерів.
Раніше Колегія Шостого апеляційного адміністративного суду за позовом фірми "Трейд Граніт Інвест" своїм рішенням скасувала умову про заборону участі в тендерах тих постачальників, які не виконали свої зобов'язання перед міністерством оборони України в 2022-2023 роках.
Через це "Державний оператор тилу" був змушений скасувати 11 тендерів.
Фірма "Трейд Граніт Інвест" скоріш за все причетна до потужної інформаційної атаки на нову команду Міноборони та ДОТ, за якою міг стояти зрадник України віктор медведчук.