Верховний Суд залишив у силі вирок двом експрацівникам "Беркуту"
Київ • УНН
Верховний Суд залишив у силі вирок двом колишнім командирам "Беркуту" за побиття учасника Євромайдану в 2013 році. Засуджені отримали по 3 роки ув'язнення та заборону працювати в правоохоронних органах.
Верховний Суд залишив у силі вирок двом експрацівникам батальйону міліції особливого призначення "Беркут" Віктору Ейсмонту та Володимиру Мохоню, які побили євромайданівця, передає УНН з посиланням на суд.
"Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій у частині призначення покарання, відповідно до яких експравоохоронців визнано винуватими в перевищенні влади та службових повноважень (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 КК України (в редакції Закону України від 7 квітня 2011 року № 3207-VI)). Їм призначено покарання у виді позбавлення волі строком на три роки та заборонено обіймати посади в правоохоронних органах строком на три роки", - йдеться в повідомленні.
Крім того, згідно з рішеннями судів колишніх працівників спецпідрозділу визнано винними в перешкоджанні мирним зібранням (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 340 КК України) та службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК України), разом з тим їх звільнено від відбування покарання у зв’язку із закінченням строку давності.
Адвокатська дорадча група зазначає, що йдеться про беркутівців Ейсмонта та Мохоню у справі про розгін Майдану 30 листопада 2013 року.
"Ця справа буде мати значення для інших проваджень по подіях 30.11.2013 - розгону студентського Майдану. На даний час вона перша, яка пройшла усі судові інстанції, та завершилась саме обвинувальним, а що ще головніше - реальним обвинувальним вироком. На жаль, цей вирок може залишитись унікальним саме у своїй реальності, через тривалий розгляд інших судових справ та сплив строків давності", — сказала після засідання представник потерпілого Світлана Петраковська.
Як установили суди, 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності в Києві двоє командирів відділень взводу оперативної роти полку міліції особливого призначення "Беркут" підбігли до учасника мирного зібрання, який внаслідок тисняви впав біля монумента Незалежності. Вони схопили потерпілого за руки та ноги, протягли кілька метрів в напрямку вулиці Інститутської, після чого підняли на ноги, застосувавши фізичне насильство, вивели потерпілого за межі території Майдану Незалежності.
У подальшому затриманого учасника мирного зібрання доставили до районного управління міліції, де склали протоколи про адміністративне затримання та про адміністративне правопорушення.
Касаційну скаргу потерпілого суд частково задовольнив, унаслідок чого сума моральної шкоди збільшилася з 50 до 400 тис. грн.