Вчені запідозрили статистичні помилки у статті про російську вакцину проти COVID-19: у Москві відреагували
Київ • УНН
КИЇВ. 9 вересня. УНН. Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології (НДЦЕМ) імені Н. Ф. Гамалії категорично відкидає звинувачення в недостовірності статистичних даних про першу російську вакцину від коронавірусу “Супутник V”, опублікованих в журналі The Lancet. Про це журналістам заявив заступник директора з наукової роботи НДЦЕМ ім. Гамалії Денис Логунов, пише УНН з посиланням на федеральне російське агентство ТАСС.
“НДЦЕМ ім. Гамалії категорично відкидає звинувачення в недостовірності статистичних даних, опублікованих в журналі The Lancet. Опубліковані дані є достовірними і точними і пройшли експертизу у п’яти рецензентів The Lancet, повнорозмірний клінічний протокол надавався до редакції журналу”, — зазначив він.
Логунов заявив, що у видання були представлені саме ті дані, які були отримані, а не ті, “які повинні подобатися італійським експертам”.
7 вересня група дослідників з університетів США, Італії і ряду інших країн опублікувала відкритий лист до авторів дослідження, в якому звернула увагу на деякі описані в статті експерименти, де, на їхню думку, можна угледіти статистичні аномалії. Автори дослідження заявили про готовність надати необхідні пояснення The Lancet, якщо в редакції журналу про це попросять.
Вчені, які відправили лист, звертають увагу, що титр (рівень) антитіл в крові добровольців після імунізації в різних групах збігається, хоча мова йде про різних людей, які отримували різні компоненти вакцини. “Хоча ми розуміємо, що в цьому випадку досліджувана величина є дискретною... нам, на основі простих імовірнісних оцінок, все ж здається, що факт збігу такої кількості точок між різними експериментами вельми малоймовірний”, — писали автори відкритого листа.
У свою чергу представник журналу The Lancet заявив російському агентству ТАСС, що видання виступає за проведення наукової дискусії з приводу імовірно аномальних даних в опублікованій виданням статті про результати випробувань російської вакцини від нового коронавірусу “Супутник V”.
Росія 11 серпня заявила, що першою в світі зареєструвала вакцину від коронавируса, яка отримала назву “Супутник V”. Препарат був розроблений Центром ім. Гамалії і пройшов клінічні випробування в червні — липні.