Вартість ліків невпинно зростає — експерт

Вартість ліків невпинно зростає — експерт

Київ  •  УНН

 • 8202 перегляди

КИЇВ. 24 квітня. УНН. За перші три місяці поточного року витрати українців на охорону здоров’я виросли на 1,9%. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, передає УНН.

"Фармацевтична продукція та медичні товари додали 1,5%, а амбулаторні послуги – 3,7%", - написав він.

За даними експерта, досить відчутно подорожчали жарознижувальні та знеболювальні імпортні препарати (1 пакетик).

"Купуємо на 8,3% дорожче: у грудні 2018 року вони коштували 14,4 грн, а в березні 2019 року – 15,6 грн", - пише Дорошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти пояснили, хто має право працювати в аптеці

Жарознижувальні та знеболювальні вітчизняні препарати також зросли в ціні (10 таблеток).

"Платимо на 3,8% більше: у грудні 2018 року вони обходились у 7,8 грн, а в березні 2019 року – у 8,1 грн", - інформує експерт.

За даними Дорошенка, антибіотики вітчизняні (10 таблеток) подорожчали на 2,5%, антибіотики імпортні (10 таблеток) - на 1%.

Крім того, додали в ціні судинорозширювальні засоби імпортні (10 таблеток) - на 1,7% та судинорозширювальні засоби вітчизняні (10 таблеток) - на 1%.

"Загалом набір лікарських засобів у країні за перший квартал 2019 року подорожчав на 1,8%, із 201,6 грн до 205,3 грн", - поінформував експерт.

Нагадаємо, українцям не вистачає грошей на ліки і на лікування, тому практично половина наших громадян змушені лікуватися в борг.

Паралельно експерти в один голос твердять про те, що в українських аптеках ціни на препарати значно завищені, і часто, абсолютно необґрунтовано.

Депутати звинувачують у всьому монополію ставків на аптечному ринку, і вже внесли в Раду законопроект, що передбачає обмеження для мережевого бізнесу.

"Законопроект (№ 8591-д) так само, як і в країнах ЄС — Польщі, Німеччини, Австрії, Латвії — пропонує обмеження. Перше, в одних руках не може бути, як зараз, в Україні, по 200-300 аптечних установ, оскільки така практика створює монополію, яка диктує фінансові умови і для виробників, і для споживачів (за вартістю ліків).

Тому, в доопрацьованому законопроекті зазначено, що в одних руках може бути 4 аптеки. Якщо є ліцензія на продаж таких лікарських засобів, як знеболювальні, додаткова ліцензія на продаж наркотиків, то вона дає право мати одного власника 8 аптек. Це для того, щоб поширювати доступність знеболювальних препаратів. Особливо це важливо в селі, коли люди змушені їздити в місто, щоб купити потрібні ліки", - пояснила ініціатор законопроекту, нардеп Ірина Сисоєнко.

Зазначений документ був підтриманий профільним комітетом ВР і чекає свого голосування в сесійній залі.