В Італії уряд запровадив обмеження на мирні протести, профспілки стурбовані зростанням репресій - Politico
Київ • УНН
Уряд Італії схвалив законопроект, що криміналізує перекриття доріг і залізниць. Опозиція та профспілки стурбовані зростанням репресій, але влада наголошує на дозволі протестів за певних умов.
Кабінет прем'єр-міністра Мелоні посилив заходи проти протестів, внаслідок чого учасники ненасильницьких мітингів в Італії можуть опинитися у в'язниці. Лунає критика з боку опозиції та профспілок, водночас в уряді Італії наголосили, що будь-які протести у країні дозволені, але за певних умов.
Пише УНН із посиланням на Рolitico.
Деталі
Нижня палата італійського парламенту схвалила новий "законопроект про безпеку", який спрямований проти кліматичних активістів, криміналізуючи перекриття доріг і залізниць. Якщо його схвалить Сенат, опоненти діючої влади в Італії стверджують, що це фактично заборонить вуличні протести в країні. Таким чином, уряд не в змозі реагувати на реальні потреби громадян, стверджує Лара Гігліоне, секретар профспілки CGIL.
Довідка
Перший закон, прийнятий урядом Мелоні після приходу до влади у 2022 році, був спрямований проти нелегальних рейвів, караючи організаторів до шести років ув’язнення. З того часу уряд полегшив ув'язнення, запровадивши автоматичне затримання мігрантів, ув'язнення підлітків, вагітних жінок і матерів з новонародженими; також обмежив репродуктивні права та права ЛГБТК+.
Дії влади стосовно обмеження мирного протесту в Італії охрестили "антигандівським" законом. Зокрема йдеться, що запроваджені законопроектом зміни збільшують покарання для тих, хто чинить опір поліції. Законно подовжити термін ув'язнення до восьми років для ув'язнених, які беруть участь у таких акціях, як, наприклад, голодування, пише Рolitico.
Зеленський і Мелоні обговорили спільні плани на полях ГА ООН24 вер. 2024, 16:39 • 15228 переглядiв
На думку Лаури Болдріні (колишня спікерка і депутат від центру, ліва Демократична партія), уряд Мелоні "дрейфує в репресивному напрямку, обмежуючи мирні протести та інакомислення".
Але заступник міністра внутрішніх справ Нікола Молтені відкинув критику цього кроку. Посадовець сказав, що уряд Мелоні гарантує право на протест "більше, ніж будь-який інший".
Цей уряд ніколи не відмовляв у дозволі та не забороняв будь-які протести, якщо це не ризикувало поставити під загрозу громадський порядок у нашій країні
Він додав, що право на протест не повинно перешкоджати "правам інших працювати, мати транспорт".