"Укртрансгаз" заявив про підготовку до добового балансування
Київ • УНН
КИЇВ. 18 січня. УНН. ПАТ "Укртрансгаз" заявив, що розпочинає підготовку інформаційної платформи до переходу в режим добового балансування на ринку природного газу, який НКРЕКП постановила розпочати з 1 березня 2019 року. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу "Укртрансгазу".
"Укртрансгаз" звертає увагу замовників послуг транспортування природного газу, що 20 січня - останній день прийому місячних номінацій на лютий. Ця дата фактично є точкою відліку для старту підготовки переведення платформи добового балансування із тестового в реальний режим роботи, який НКРЕКП постановила розпочати з 1 березня 2019 року", - повідомили у ПАТ.
Як зазначається, за даними номінацій на лютий та з урахуванням підтверджених реномінацій на 5 лютого, оператор ГТС почне процес первинної реєстрації споживачів, а функція закріплення споживачів за постачальником у тестовому режимі буде заблокована на інформаційній платформі.
"За отриманими номінаціями та реномінаціями до 5 лютого оператор ГТС здійснить первинну реєстрацію та до 10 лютого повідомить через інформаційну платформу всім постачальникам про наявність/відсутність споживачів у їхніх портфелях. Замовники послуг матимуть можливість до 20 лютого відкоригувати дані з урахуванням вимог щодо зміни постачальника, за необхідності", - вказали в "Укртрансгазі".
Крім того, "Укртрансгаз" звернувся до НКРЕКП із проханням "провести позапланову перевірку стану готовності до переходу на добове балансування, зокрема забезпечення функціонування інформаційної платформи оператора ГТС у відповідності до вимог Кодексу ГТС України".
"Сподіваємося, що така перевірка зможе виявити об’єктивний стан справ щодо готовності оператора ГТС працювати у режимі добового балансування та взаємодіяти з учасниками газового ринку через інформаційну платформу", - вказали у ПАТ.
Нагадаємо, НКРЕКП у листопаді 2018 році відтермінувала впровадження добового балансування на ринку природного газу до 1 березня 2019 року. В "Укртрансгазі" повідомили, що це сталося через ненаповнення операторами ГРМ інформаційної платформи базами ЕІС-кодів та ігноруванням участі у тестуванні цієї платформи майже третиною операторів ГРМ. Голова НКРЕКП Оксана Кривенко раніше повідомляла ЗМІ, що процедура добового балансування має сприяти зменшенню ціни на газ, зокрема, через наявність конкуренції.