Україна розповіла про географію експорту "зерновим коридором": на Африку припадає 27% пшениці

Україна розповіла про географію експорту "зерновим коридором": на Африку припадає 27% пшениці

Київ  •  УНН

4 жовтня 2022, 09:44 • 205892 перегляди

КИЇВ. 4 жовтня. УНН. За два місяці майже три четверті усієї експортованої з України пшениці "зерновим коридором" пішло до країн Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії та Туреччини, повідомили в Мінагрополітики у вівторок, 4 жовтня, пише УНН.

Цитата

"Пшениці за два місяці роботи коридору було відвантажено 1,55 млн тонн, з яких до країн Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії та Туреччини – 72%", - повідомили у відомстві.

Деталі

Як повідомляється, у країні Африки відвантажено майже 423 тис. тонн пшениці. Зокрема, до Эфіопії вже відправлено 53,3 тис. тонн, до Кенії – 51,3 тис. тонн, до Сомалі – 28,5 тис. тонн, до Судану 65,6 тис тонн.

"Частка країн Африки в експорті пшениці через "зерновий коридор" за два перші місяці роботи становила 27%", - повідомили у Мінагрополітики.

Окрім того, уже відправлено пшеницю до Афганістану – 2% від відвантажень пшениці "зерновим коридором", Ємену – 3% від обсягу пшениці, експортованої з України коридором за серпень-вересень 2022.

Частка Туреччини у торгівлі українською пшеницею, за повідомленням, – 25,6%. Там пояснили, що Туреччина - один з найбільших хабів з переробки пшениці на борошно, яке згодом також частково надійде до країн, які перебувають на межі голоду. 

Окрім того, як повідомляється, налагоджені поставки до Бангладеш – 210,4 тис. тонн.

"Тому ми сподіваємось на швидке повернення українського хліба на ринки країн, які потерпають від голоду, в тому числі за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP)", - зауважили у міністерстві.

Загальні цифри

Загалом, як повідомляється, з 1 серпня по 30 вересня через порти Великої Одеси було відвантажено 5,5 млн тонн аграрної продукції на 241 кораблях. Близько 40% вантажів пішло з порту "Південний".

За серпень коридором було експортовано 1,62 млн тонн зернових та продуктів переробки, а в вересні – 3,9 млн тонн.

Серед вантажів, які залишили порти Великої Одеси за два місяці, – кукурудза - 44%, частка пшениці перевищує 28%.

У вересні в порівнянні з серпнем частка кукурудзи впала з 61,4% до 37,2% від усіх вантажів в основному через стрімке зростання відвантажень ячменю, ріпаку, олій та шротів. Частка пшениці в вантажах, відправлених коридором, зросла з 21,2% у серпні до 31,3 % у вересні.

Доповнення

Україна, ООН, Туреччина та росія підписали 22 липня угоду (Україна і рф окремо), спрямовану на забезпечення безпечного проходу суден, що заходять та виходять із трьох українських чорноморських портів ("Одеса", "Чорноморськ", "Південний"), які були заблоковані рф після вторгнення москви 24 лютого.

Україна та росія є великими експортерами зерна, і блокада портів затримала в країні десятки мільйонів тонн зернових. Перше судно з зерном у межах угоди вийшло з порту Одеси 1 серпня. Перше судно під завантаження вперше з 24 лютого зайшло в порт на Одещині 6 серпня. Тож, коридор запрацював в обидва боки.

7 вересня путін заговорив про обмеження експорту зерна з України. путін заявив, що нібито практично все українське зерно не було доправлено до найбідніших країн, які розвиваються.

Мінінфраструктури відповіло на заяву путіна, зауваживши, що розцінюють як чергові прояви цинізму та брехні заяви вищого політичного керівництва рф щодо обмеження експорту продовольства з України.