Мінінфраструктури відповіло на погрози путіна обмежити експорт зерна з України
Київ • УНН
КИЇВ. 8 вересня. УНН. Мінінфраструктури відповіло на заяву російського президента володимира путіна щодо географії експорту в межах "зернової ініціативи", зауваживши, що розцінюють як чергові прояви цинізму та брехні заяви вищого політичного керівництва рф щодо обмеження експорту продовольства з України, інформує УНН.
Цитата
"Будь-які заяви вищого політичного керівництва росії, спрямовані на обмеження експорту українського продовольства, розцінюємо як неприховане використання трагедії голоду в політичних цілях та чергові прояви цинізму, брехні та варварської сутності сучасної росії", - йдеться у заяві Мінінфраструктури.
Деталі
У відомстві наголосили, що якщо говорити тільки про Африку, то в Єгипет було відправлено 8 суден (192 тис. тонн зерна), Судан — 3 судна (115 тис. тонн), Кенію — 1 судно (50 тис. тонн), Алжир — 1 судно (44 тис. тонн), Сомалі — 1 судно (29 тис. тонн), Джибуті — 1 судно (23 тис. тонн) та Лівію — 1 судно (16,5 тис. тонн).
Також в межах допомоги населенню Африки, яке, за даними ООН, перебуває на порозі гуманітарної катастрофи, за даними МІУ, уже відправлено 2 судна, зафрахтовані безпосередньо Всесвітньою продовольчою програмою ООН (ВПП). На їх борту понад 60 тис. тонн пшениці для жителів Ємену та Ефіопії.
"Окрім цього, завдяки партнерам з ООН уже закуплено ще 190 тис. тонн зернових для подальшого експорту до держав африканського континенту. Загалом, у межах роботи ВПП з портів України найближчим часом буде експортовано 280 тис. тонн агропродукції для боротьби з голодом", - підкреслили у міністерстві.
За повідомленням, найближче судно, яке зафрахтоване ВПП – це балкер KARIA ANGEL, який наразі проходить інспекційну перевірку у Стамбулі. Після перевірки його буде поставлено на завантаження 30 тисячами тонн пшениці у порту "Чорноморськ".
Разом з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гуттерешем у Мінінфраструктури закликали інші держави та приватних інвесторів долучитися до закупівлі зерна для населення Африки. "Разом ми зможемо суттєво збільшити обсяги постачань агропродукції та ефективно протидіяти світовому дефіциту продовольства", - вказали у відомстві.
Зокрема, за даними відомства, Державний секретар США Ентоні Блінкен уже заявив про виділення 68 млн доларів на закупівлю зерна для потреб Африки.
У Мінінфраструктури також зазначили, що з моменту виходу першого судна з українським продовольством і до сьогодні уже експортовано 2,37 млн тонн агропродукції. Зокрема, в країни Азії відправлено 54 судна з 1,04 млн тонн, в Європу — 32 судна з 0,85 млн тонн, а в Африку — 16 суден з 0,47 млн тонн агропродукції.
"Окремо зауважимо, що підписана Україною, ООН та Туреччиною ініціатива про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування не передбачає жодних обмежень щодо напрямків експорту", - вказали у відомстві.
Доповнення
7 вересня путін заговорив про обмеження експорту зерна з України. путін заявив, що нібито практично все українське зерно не було доправлено до найбідніших країн, які розвиваються.