
Трамп прагне миру в Україні, але відмінність у тому, що європейці готові втрутитися - Стармер
Київ • УНН
Кір Стармер наголосив на важливості тиску на рф для переговорів та готовності до впровадження мирної угоди. Він відзначив європейське лідерство в підтримці України.
Президент США Дональд Трамп чітко сказав, що хоче тривалого миру в Україні, але відмінність у тому, що європейці готові втрутитися, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, підбиваючи підсумки сьогоднішнього саміту "коаліції охочих" для підтримки України, пише УНН з посиланням на The Guardian.
Деталі
"Це Європа, яка мобілізується разом заради мирного процесу в масштабах, які ми не бачили десятиліттями, за підтримки партнерів з усього світу. Ми сповнені рішучості забезпечити справедливий і тривалий мир, тому що ми знаємо, що це життєво важливо для України та Європи загалом, і я ясно розумію, що це також життєво важливо для Великої Британії", - вказав британський прем'єр, коментуючи підсумки саміту.
Стармера запитали, який, на його думку, крайній термін для операції. Він вказав: "Я не хочу встановлювати жорсткий крайній термін, але нам потрібно побачити, як це розвивається протягом днів і тижнів, а не місяцями й місяцями, і нам потрібно рухатися в цьому напрямку".
Він вказав, що основна увага приділяється подальшому тиску на росію, щоб "сісти за стіл переговорів, фактично вести переговори, і бути дійсно зрозумілим, що вони здійснюють флібустьєрство, вони зволікають, і ми бачили цю п’єсу раніше".
Стармер звинуватив росію в "грі в ігри" щодо припинення вогню27.03.25, 17:03 • 24615 переглядiв
Стармер вказав, що ключовим завданням буде "бути готовим до введення в дію мирної угоди, якою б точна форма не виявилася".
Британського прем'єра запитали, чи реально домагатися припинення вогню, чи слід зосередитися на тому, щоб дати Україні можливість досягти більшого прогресу в протистоянні росії.
Стармер заявив, що президент США Дональд Трамп "абсолютно чітко" сказав, що він хоче тривалого миру в Україні, і це в центрі уваги.
Але в чому відмінність, зазначив він, так в тому, що європейці готові втрутитися і "відповісти на запитання: якщо цього разу буде досягнута угода, чому вона буде триматися так, як угоди в минулому не виконувалися?".
Він наголосив на важливості політичного лідерства, яке демонструє "найсильнішу Європу за дуже довгий час".
"Якщо ми зможемо забезпечити це лідерство, підкріплене оперативними планами, то, на мій погляд, це найкращий шанс досягти результату, якого ми всі хочемо", - сказав він.
Доповнення
Паризький саміт об'єднав близько тридцяти країн Євросоюзу та/або НАТО, готових надати гарантії безпеки Україні у разі укладання мирної угоди з росією, проте США в цьому не беруть участь.
На зустрічі мали обговорити перспективу розгортання в Україні гарантійних сил як частину майбутнього мирного врегулювання за підтримки США.
Після того, як світові лідери зібралися у Парижі на саміт "коаліції охочих" для підтримки України, Президент України Володимир Зеленський провів перші переговори з президентом Франції Еммануелем Макроном та прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.
Зеленський раніше зазначав, що Україна очікує від саміту "коаліції охочих" у Парижі більше конкретики щодо того, які країни готові долучитися до гарантій безпеки для нашої держави. Зокрема, ідеться про відправку миротворчого контингенту.
Макрон планував використовувати зустріч лідерів для обговорення того, що він назвав "силою запевнення" з європейських солдатів, які можуть бути розміщені в стратегічних точках по всій Україні, щоб відмовити росію від повторного нападу після досягнення миру, додавши, що вона може відповісти на будь-яку агресію.