Торгівля між Туреччиною та росією через санкції зменшується: автомобільний ринок постраждає найбільше

Торгівля між Туреччиною та росією через санкції зменшується: автомобільний ринок постраждає найбільше

Київ  •  УНН

 • 26154 перегляди

Read in English

Торгівля між Туреччиною та росією скорочується через західні санкції, а турецькі експортери машинобудівної продукції зіткнулися з потенційним падінням продажів до росії на 1 мільярд доларів цього року, оскільки списки санкцій швидко розширюються і націлені на товари, які можуть бути використані у військових цілях.

Торгівля між Туреччиною та росією припиняється через заходи санкцій з боку західних країн. Це вражає ключові поставки для москви, на думку США та Європейського Союзу. Пише УНН з посиланням на Bloomderg.

Деталі

За словами голови Асоціації експортерів машин Кутлу Каравеліоглу, експортери машин, які найбільше виграли від зростання поставок Туреччини до росії у 2023 році, можуть зіткнутися з падінням продажів там на 1 мільярд доларів цього року через "неоднозначні" та "швидко розширювані" санкційні списки та репресії щодо товарів, які потенційно можуть використовуватися у військових цілях.

Здається, що жоден серйозний виробник корпоративного обладнання не може зберегти свій попередній інтерес до росії в умовах зростаючого тиску на банківську систему та ланцюжки поставок

- сказав він.

Це є невтішною новиною для турецьких компаній і спробою уряду зменшити дефіцит поточного рахунку. Проте це свідчить, що санкції США та ЄС проти росії стають все ефективнішими навіть в іноземних юрисдикціях, таких як Туреччина, член НАТО, яка намагалася зберегти економічні зв'язки з москвою, незважаючи на війну.

Згідно з попередніми даними Міністерства торгівлі Туреччини, експорт до росії скоротився на 33,7% у першому кварталі порівняно з попереднім роком. Компанії по всьому світу зіштовхуються з величезною кількістю санкцій проти росії. Згідно з даними Castellum.AI, компанії, що спеціалізуються на перевірці відповідності, США та їх союзники оголосили про майже 18 000 санкцій станом на лютий, порівняно з близько 2 600 до вторгнення.

Нагадаємо

Через західні санкції та відсутність європейських комплектуючих російська компанія "Іжмаш - Безпілотні системи" не змогла виконати державне замовлення на виробництво безпілотного комплексу "Гранат-4".