Світове споживання вугілля встановить новий рекорд у 2024 році
Київ • УНН
МЕА прогнозує історичний максимум використання вугілля у 2024 році, незважаючи на кліматичні застереження. Китай залишається найбільшим споживачем, використовуючи 4,9 млрд тонн вугілля.
Міжнародне енергетичне агентство повідомило, що світове використання вугілля досягне історичного максимуму в 2024 році. Цей рік, ймовірно, буде "найспекотнішим" в історії. Про це пише УНН з посиланням на Euractive.
Деталі
Попри заклики припинити спалювання вугілля, яке спричиняє зміну клімату, енергетичний наглядовий орган очікує, що глобальний попит досягне рекордного рівня третій рік поспіль.
Вчені попереджають, що викиди парникових газів, які нагрівають планету, доведеться різко скоротити, щоб обмежити глобальне нагрівання та уникнути катастрофічних наслідків для Землі та людства.
Кліматичний моніторинг Європейського Союзу Copernicus вже заявляв, що 2024 рік "фактично напевно" буде найспекотнішим за всю історію спостережень.
Згідно звіту МЕА "Вугілля 2024", світ досягне піку видобутку вугілля у 2027 році після перевищення 8,77 мільярда тонн цього року.
Але це залежатиме від Китаю, який за останню чверть століття спожив на 30% більше вугілля, ніж решта країн світу разом взятих.
Зростаючий попит на електроенергію в Китаї був найвагомішою рушійною силою зростання, оскільки більше третини вугілля, що спалюється в усьому світі, вуглецьовується на електростанціях країни.
Попри спроби Китаю диверсифікувати джерела електроенергії, включаючи значне розширення сонячної та вітрової енергії, МЕА заявило, що попит на китайське вугілля у 2024 році все одно досягне 4,9 мільярда тонн, що є ще одним рекордом.
В Європейському Союзі та Сполучених Штатах споживання вугілля скоротиться на 12 і 5 відсотків відповідно, порівняно з 23 і 17 відсотками у 2023 році.
За даними МЕА, видобуток вугілля також досяг безпрецедентного рівня, вперше перевищивши 9 мільярдів тонн, причому провідні виробники вугілля Китай, Індія та Індонезія опублікували нові рекорди виробництва.
На щорічному форумі ООН зі зміни клімату в Дубаї минулого року країни пообіцяли відмовитися від викопного палива.
Нагадаємо
Середня температура у 2024 році вперше перевищить доіндустріальний рівень більш ніж на 1,5°C. Економічні збитки від екстремальних погодних умов зростуть на 6% і досягнуть 320 млрд доларів.