Київ • УНН
Національний банк України повідомляє про стійку тенденцію здешевлення кредитів: з червня минулого року кредитні ставки знизилися на 4%, що свідчить про поступове відновлення кредитної активності в різних секторах, включаючи корпорації, малий та середній бізнес, а також роздрібне кредитування.
В Нацбанку бачать стійкий тренд на здешевлення кридитного ресурсу. Про це сказав голова НБУ Андрій Пишний під час щорічної доповіді фінансовому комітету ВР, передає кореспондент УНН.
Починаючи з червня минулого року ми бачимо стійкий тренд на зростання чистого гривневого кредитного портфеля. Тобто мова йде не лише про те, що банки кредитують, мова про те, що банки нарощують кредитний портфель. Він зростає навіть з огляду на те, що частина цього портфелю відповідним чином погашається. Ми бачимо стійкий тренд на здешевлення кредитного ресурсу. Починаючи з червня місяця кредитні ставки зменшилися на 4%, гривневі
За його словами, спостерігається стійке зростання по всіх сигментах кредитної діяльності.
Кредити корпораціям, юридичним особам, кредити малому та середньому бізнесу, роздрібні кредити. Все поступово відновлюється й цьому сприяє гарний стан банківської системи. Так, фінансова стабільність забезпечена, банківська система на сьогодні працює на максимум своєї операційної ефективності, але водночас давайте пам'ятати про те, що фінансовий, страховий банківський сектор забезпечив в першому кварталі 2024 року 19% усіх надходжень зборів та платежів до державного бюджету. Тобто внесок банківської системи до державного бюджету не лише в цілому в розвиток економіки, але й фіскальний ефект є відчутним та рекордним. Тож для нас зараз важливо конвертувати всі ці здобутки, цю стійкість в стійку модель розвитку кредитування
Доповнення
Пишний повідомляв, що довіра українців до національної валюти зміцнилася. Попри війну вдалося переломити тренд на скорочення обсягів строкових депозитів населення.
У рамках підтримки МСБ в Україні в травні підприємці отримали 823 кредити на суму 2,4 млрд гривень.