Сольський під час Ради ЄС розвінчав негативні міфи про український агросектор

Сольський під час Ради ЄС розвінчав негативні міфи про український агросектор

Київ  •  УНН

 • 31780 перегляди

Read in English

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час засідання Ради ЄС з питань сільського господарства розвінчав негативні міфи про те, що український аграрний сектор не має економічного підґрунтя, наголосивши на здатності України вистояти та перемогти у війні з Росією.

Микола Сольський під час Ради ЄС з питань сільського господарства розвінчував негативні міфи про український агросектор, що не мають економічного підґрунтя. Про це пише Міністерство аграрної політики, передає УНН.

Якщо проаналізувати цифри станом на сьогодні, виходить що ми обговорюємо проблеми, масштаб яких насправді набагато менший. На жаль, український аграрний сектор став об’єктом негативних міфів, які насправді не мають економічного підґрунтя, а в основному стали продуктом політичної кон’юнктури. Що для нас найбільш боляче – це те, що обговорення цих міфів затьмарюють собою надважливу мету - здатність України вистояти і перемогти у війні з росією.

 - наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України.

Деталі

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час засідання Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства (Agrifish), що відбулось 26 березня в Брюсселі, також наголосив, що Україна розраховує на продовження дії безмитного та безквотного режиму торгівлі з ЄС. Він висловив сподівання на розуміння та підтримку ЄС у ситуації, що склалась з нашим експортом.

Сольський також зазначив, що український експорт зернових до ЄС повернувся на рівень до 2022 року. Майже рік Україна не поставляє у сусідні країни пшеницю, соняшник, кукурудзу і ріпак, абсолютну більшість агроекспорту вивозить морем. 

За словами Міністра, з початку року з 17 млн тонн агроекспорту, близько 12 млн тонн пішло через порти великої Одеси, ще майже 3 млн тонн відправлено Дунаєм і всього 2 млн наземним транспортом, здебільшого залізницею, через сусідні країни ЄС.  

Ми транзитом перевозимо через Польщу у місяць стільки ж, скільки вивозимо через українські морські порти за один день. Зараз вартість експорту з України морським шляхом набагато конкурентніша, ніж суходолом.

- додав Микола Сольський. 

Він підкреслив, що негативного впливу експорт української агропродукції на ринки ЄС немає, а подекуди виконує свою роль для стабілізації балансу цін.

Зокрема, частка українського м’яса птиці та яєць у загальному споживанні ЄС становить менше 2% та 1% відповідно. Ціна на цукор в ЄС і досі є значно вищою, ніж була до повномасштабного вторгнення. Якщо забрати з ринку український цукор, ціна в ЄС ще зросте.  

Міністр агрополітики підкреслив, що Україна прагне вільної торгівлі з ЄС на конкурентних ринкових засадах. 

Будь-які обмеження лише послаблюють Україну економічно та прямо віддаляють основну мету – нашу з вами спільну перемогу над росією у цій війні.

 - зауважив Сольський.