Щоб запобігти незаконному обігу, в Україні створять бібліотеку еталонних зразків готової тютюнової продукції - КНДІСЕ
Київ • УНН
Україна планує створити бібліотеку еталонних зразків готової тютюнової продукції для боротьби з незаконним обігом.
В Україні створять бібліотеку еталонних зразків готової тютюнової продукції. Відповідна ідея ініційована та реалізуватиметься за підтримки Американської торговельної палати в Україні. Про це у своєму tg-каналі повідомив директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін, повідомляє УНН.
Деталі
За словами Олександра Рувіна, у першій зустрічі робочої групи, яка відбулась на базі КНДІСЕ, взяли участь представники усіх правоохоронних органів України, Державної податкової служби України, Державної митної служби України, а також представники найбільших компаній – виробників тютюнової продукції.
"Підробки та незаконна торгівля тютюновими виробами є проблемою світового масштабу, різною мірою впливає на країни. Небезпека нелегального ринку полягає у позбавленні економіки значних податкових надходжень, адже значний відсоток ціни сигарет – це податки. Через незаконний обіг тютюнових виробів наша держава щорічно недоотримує мільярди гривень. Крім того, нелегальна продукція досить часто виготовляється з неякісного тютюну, містить сторонні домішки та негативно впливає на здоров’я споживачів, завдаються значні збитки для легального бізнесу тощо", - зазначив Рувін.
Директор КНДІСЕ додав, що бібліотека еталонних зразків готової тютюнової продукції включатиме всі зразки тютюнових виробів, які реалізуються на території України. Це значно підвищить ефективність проведення експертиз за фактами виявлення підробок та посилить експертні можливості у боротьбі із нелегальними сигаретами.
"Наразі КНДІСЕ має всі можливості, щоб здійснювати повний цикл перевірки тютюнової продукції. Для отримання науково всебічного обґрунтованого й об’єктивного висновку експертами досліджуються: товарна належність досліджуваних об’єктів, відповідність ДСТУ, фізичні властивості та технологічні аспекти, маркування та пакування, склад і якість сировини, вміст нікотину тощо. Маємо докласти всіх зусиль, щоб ситуація у цьому сегменті покращилась, оскільки до нас наразі прикута увага всього світу. Важливим також є той фактор, що експертами КНДІСЕ підтримується тісна комунікація з іноземними колегами, відбувається обмін досвідом та використовуються найсучасніші методи експертних досліджень. Відповідна робота буде продовжуватися", - підсумував Олександр Рувін.