Призначення Тулсі Габбард може призвести до "зіткнень" у питаннях протидії російським спробам дезінформації - NBC
Київ • УНН
Тулсі Габбард, кандидатка Трампа на посаду директора нацрозвідки США, має суперечливі заяви щодо російської дезінформації. Її призначення може призвести до конфліктів з розвідувальним співтовариством.
Публічні заяви кандидатки на посаду директора національної розвідки США суперечить оцінкам розвідувального співтовариства США. Але, як вказувала сама Габбард, критики намагалися "цензурувати" її сумніви щодо істеблішменту Вашингтона.
Передає УНН із посиланням на NBC News.
Деталі
Кандидата Трампа на посаду глави розвідки тривалий час періодично звинуватили у "зрадницькому" тиражуванні пропаганди від рф. Як пише , затвердження претендентки швидше за все, буде відзначене дискусіями з урядовими аналітиками, - особливо тими, які визначили багато прикладів дезінформації саме від уряду президента рф путіна.
Наприклад:
Два роки тому, декілька законодавців оголосили що Габбард повторює російську пропаганду, після того, як опублікувала в соціальних мережах відео, в якому стверджувала про "незаперечний факт" існування нібито біолабораторій, що фінансуються США, по всій Україні.
Тодішній конгресмен Адам Кінзінгер (Республіканська партія, Іллінойс) заявив, що Габбард прийняла "фактичну російську пропаганду" і назвав її "зрадницькою".
Габбард заперечила повторення російської пропаганди і спробувала роз'яснити свій пост у соціальних мережах, зазначивши в окремому дописі, що:
Біолабораторії", "лабораторії біозброї" і "біологічна зброя" - це три дуже різні речі. Але через те, що ці фрази дуже схожі, іноді виникає непорозуміння і нерозуміння при їх обговоренні
Габбард також критикувала адміністрацію Байдена за вимогу до американських військовослужбовців пройти вакцинацію від Covid.
Коли росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, Габбард сказав, що війні можна було б запобігти, якби США та Захід визнали стурбованість москви щодо можливого приєднання України до альянсу НАТО.
Її потенційний колега в другій адміністрації Трампа, сенатор Марко Рубіо, штат Флорида, обраний Трампом на посаду державного секретаря, тоді не погоджувався з Габбардом.
Обіцянка, що Україна ніколи не вступить до НАТО, була не єдиною вимогою путіна. .. Він вимагав, щоб НАТО покинула кожна країна, яка вступила до нього після 1997 року, включаючи Болгарію, Румунію та 12 інших
Довідково
Габбард, яка служила в Національній гвардії армії Гаваїв і була відряджена до Іраку з медичним підрозділом, давно критикує зовнішню політику США як імперську і жорстку.
На посаді директора національної розвідки, яка була створена після терористичних атак 11 вересня 2001 року, Габбард здійснюватиме нагляд за 18 розвідувальними службами з бюджетом близько 70 мільярдів доларів і буде головним радником президента з питань розвідки. Але спочатку її кандидатуру має затвердити Сенат, де з січня 2025 року більшість матимуть республіканці.
Нагадаємо
Раніше УНН передавав, що Дональд Трамп обрав Тулсі Габбард кандидатом на посаду директора національної розвідки США. Габбард, яка покинула Демократичну партію у 2022 році, має військовий досвід та стала активною прихильницею Трампа.