Поблизу монументу "Батьківщина-мати" прибрали "москву", "мінськ" і зображення медалі "Золота зірка"
Київ • УНН
Національний музей історії України у Другій світовій війні розпочав демонтаж назв міст та радянської медалі "Золота зірка" на Алеї міст-героїв. Серед демонтованих написів - москва та мінськ.
Національний музей історії України у Другій світовій війні демонтував назви міст і зображення радянської медалі "Золота зірка" на Алеї міст-героїв у столиці. Зокрема, були демонтовані назви міст москва та мінськ. Про це повідомляє пресслужба Національного музею історії України у Другій світовій війні, передає УНН.
Деталі
"Сьогодні музей війни здійснив надзвичайно важливий і символічний крок – демонтаж літер, якими викладені назви міст та зображення радянської медалі "Золота Зірка" на Алеї міст-героїв. Музей ініціював обстеження бронзових рельєфів. Фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України провели дослідження, на основі якого сформували "Паспорт обстеження стану збереженості бронзових накладних елементів медалей "Золота Зірка" і текстових написів". Також обґрунтували необхідність їхнього демонтажу і проведення реставрації", - йдеться в повідомленні.
На кадрах видно, що мова йде, зокрема, про назви таких міст, як москва, мінськ, а також, ймовірно, новоросійськ.
В музеї нагадали, що термін "Місто-Герой" в срср утвердився після указу Президії Верховної Ради срср від 8 травня 1965 року "Про затвердження положення про найвищий ступінь відзначення – звання "Місто-Герой", а першими містами, які отримали таке звання стали ленінград (нині - санкт-петербург), Одеса, Севастополь, волгоград, Київ, москва.
"Варто зауважити, що не було визначено жодних критеріїв щодо роботи комісій, які ухвалювали рішення про присвоєння звання "Місто-Герой". Відзначення міст мали хаотичний характер і використовувалися суто з ідеологічною метою – імплементацією міфу про "Велику Вітчизняну війну", - наголосили в музеї.
Нагадаємо
Голова УІНП підтримав ініціативу НБУ щодо перейменування копійок на шаги. Це сприятиме дерусифікації та відродженню національних традицій у грошовому обігу України.