Після українських атак на російські НПЗ, у білорусі терміново перекинули ППО на охорону нафтобаз
Київ • УНН
Після українських атак на російські нафтопереробні заводи білорусь терміново посилила безпеку власних нафтобаз, передислокувавши підрозділи протиповітряної оборони, які зазвичай захищають атомні електростанції.
Після українських атак на російські НПЗ в білорусі вирішили терміново посилити безпеку власних нафтобаз і перекинули на їх захист підрозділ ППО, який зазвичай охороняє АЕС. Про це пише УНН з посиланням на "Беларускі Гаюн".
Деталі
Зокрема, минулого тижня до Єльського району було перекинуто підрозділи військ ППО ЗС РБ:
- - 1146-й зенітний ракетний полк, який має на озброєнні полку – п'ять батарей «Тор-М2К». Полк виконує завдання щодо охорони Білоруської АЕС.
- 147-й зенітний ракетний полк, що озброєний - ЗРК "Оса-АКМ". Полк входить до складу Західного оперативного командування.
Усього в Єльський район могли бути перекинуті дві батареї (по одній від кожного полку).
Партизани з руху "Беларускі Гаюн" повідомляють, що військових розмістили у самому Єльську та на околицях села Половки (знаходиться за дев'ять кілометрів на північний схід від міста).
Село знаходиться за ≈ 3 кілометри від Мозирського нафтопереробного заводу. На тлі атак, що продовжуються, на російські НПЗ, які успішно реалізує Україна, зростає загроза і для НПЗ, розташованих у Білорусі
Доповнення
Партизани зауважили, що після зустріч з путіним 12 квітня, у москві, лукашенко заявив про наміри посилити охорону мозирського НПЗ.
Окрім підрозділів білоруських військ нафтобазу може прикривати також і дивізіон ЗРК С-400 ЗС РФ, розташований на аеродромі "Боків" ("Мозир"). Також, як повідомляють партизани, ще минулого року повідомлялося, що завод планує купити "систему спостереження за безпілотниками".
Попередньо підрозділи 1146-го зенітного ракетного полку можуть перебувати в Єльському районі до кінця 2024 року.
Нагадаємо
Після нещодавньої атаки українських безпілотників на комплекси НПЗ росія посилює протиповітряну оборону на нафтосховищі в тулі, розгорнувши систему "Панцир С1" для захисту промислової інфраструктури міста.