Після півтисячі тестових сценаріїв з ЄС, Україна перейшла на оновлену ІТ систему, відповідно до Конвенції про спільний транзит
Київ • УНН
Україна вчасно перейшла на оновлену ІТ-систему NCTS Фаза 5, виконавши своє зобов'язання щодо приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту, що є необхідною умовою для вступу до Європейського Союзу.
Україна вчасно перейшла на оновлену версію ІТ системи, NCTS Фаза 5, яка є основою вступу до Конвенції про процедуру спільного транзиту і, відповідно, - умовою для вступу до Євросоюз. Про це передає УНН із посиланням на Державну митну службу України.
Деталі
Україна виконала своє зобов’язання, взяте при вступі до Конвенції про процедуру спільного транзиту у 2022 році, і вчасно перейшла на оновлену версію ІТ системи, яка лежить в основі цієї конвенції, - NCTS Фаза 5
Зазначається, що застосування NCTS Фаза 5 розпочалося о 16:00 годині, про що офіційно повідомив Владислав Суворов, заступник Голови Держмитслужби.
Посадовець нагадав, що приєднання до Конвенції є обов’язковою умовою для вступу до Євросоюзу та одним із ключових зобов’язань України за економічною частиною Угоди про асоціацію з ЄС.
За словами Сергія Демченко, директора Департаменту транзитних процедур Держмитслужби, - перехід на NCTS Фаза 5 виявився непростою умовою.
Це був тривалий і багаторівневий процес, розпочатий у червні 2022 року підписанням угоди Держмитслужбою та Програмою EU4PFM з контрактером щодо створення відповідної ІТ системи, а підготовчі роботи та тестування тривали з лютого 2023 року. За цей час ми пройшли більше півтисячі тестових сценаріїв, у тому числі з різними країнами Конвенції, за результатами тестування отримали позитивну оцінку Єврокомісії, провели підготовку бізнесу та митників, забезпечили рішення для подачі бізнесом декларацій до нової системи
Нагадаємо
Виконуючий обов'язки голови Державної митної служби України пояснив причини розбіжностей в митній статистиці щодо торгівлі між Україною та Польщею.
УНН раніше повідомляв, що вартість оформлення закордонного паспорта в Україні зросте з 1 квітня 2024 року: ціна зросте з 1496 грн до 1598 грн для паспортів, що оформлюються протягом 7 робочих днів, та з 856 грн до 958 грн для паспортів, що оформлюються протягом 20 робочих днів.