Підтримка України "до перемоги" різко падає в Західній Європі -  The Guardian

Підтримка України "до перемоги" різко падає в Західній Європі - The Guardian

Київ  •  УНН

 • 18753 перегляди

Read in English

У семи країнах Західної Європи різко знизилась підтримка України "до перемоги". Більшість європейців надають перевагу мирним переговорам, навіть якщо це означає контроль росії над частиною територій.

Готовність підтримувати Україну "до перемоги" різко впала в Західній Європі напередодні повернення Дональда Трампа до Білого дому, яке піднімає питання про майбутнє американської військової допомоги Києву. Про це пише The Guardian, передає УНН

Грудневе опитування YouGov у Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, Швеції, Данії та Великій Британії засвідчило, що бажання населення підтримувати Україну до перемоги - навіть якщо це означає  продовження війни - впало у всіх семи країнах за останні 12 місяців.

Підтримка припинення бойових дій шляхом переговорів, навіть якщо це залишить за росією контроль над частиною України, - зросла в кожній країні. Як показало опитування, в чотирьох країнах цей варіант виявився найбільш бажаним.

Image

Опитування показало, що готовність підтримати Україну до перемоги над росією залишається високою у Швеції (50%) і Данії (40%), а у Великій Британії - 36%, але ці показники знизилися на 14 пунктів порівняно з січневими цифрами 57%, 51% і 50%.

За той самий період відсоток опитаних, які віддають перевагу миру, досягнутому шляхом переговорів, зріс до 55% з 45% в Італії, 46% (38%) в Іспанії, 43% (35%) у Франції та 45% (38%) у Німеччині, що супроводжувалося відповідним падінням готовності підтримувати Україну до перемоги.

Трамп надіслав "повідомлення" Зеленському із закликом думати про припинення вогню з відмовою від окупованих територій - El Pais22 груд. 2024, 11:50 • 48555 переглядiв

Незрозуміло, чи цей зсув відображає зниження інтересу, чи зростання втоми. У Франції, Німеччині та Швеції частка тих, хто бажає перемоги України і турбується про неї, залишається стабільною з початку 2023 року, хоча в інших країнах вона знизилася.

ImageImage

Менш ніж за місяць після повернення Трампа більшість або майже більшість опитаних у всіх країнах, крім однієї, вважають, що обраний президент США, найімовірніше, припинить підтримку України: 62 % німців, 60 % іспанців, 56 % британців, 52 % французів і 48 % італійців.

Менш упевненими виявилися опитані в тому, що Трамп виведе США з оборонного альянсу НАТО: данці, німці, італійці, іспанці та шведи вважають, що цього не станеться, а думки британців і французів розділилися порівну.

Люди також розділилися в думках щодо того, як вони поставляться до мирного врегулювання, яке залишить за росією контроль хоча б над деякими частинами України, незаконно захопленими нею після вторгнення в лютому 2022 року, як, за деякими даними, планує Трамп.

"Потрібні остаточні юридичні домовленості": росія вважає, що заморожування війни проти України було б марним26 груд. 2024, 09:16 • 31768 переглядiв

Більшість опитаних у Швеції (57%), Данії (53%) і Великій Британії (51%), а також значна меншість (43%) в Іспанії заявили, що поставилися б до такої угоди дуже або доволі негативно, тоді як у Франції таких 37%, а в Німеччині та Італії - 31%.

Опитування показало, що більшість західноєвропейців вважають, що союзники України не зробили достатньо, як у плані економічних санкцій проти москви, так і в плані військової та іншої допомоги Києву.

Близько 66 % данців, 63 % шведів та іспанців, 59 % британців, 53 % німців та італійців і 52 % французів заявили, що загальна допомога Україні була або не зовсім, або майже не достатньою. Однак лише деякі вважають, що їхня країна має збільшити підтримку.

Меншість - від 29 % у Швеції, 21 % у Великій Британії та Німеччині, 14 % у Франції і лише 11 % в Італії - вважають, що їхній уряд повинен збільшити допомогу Україні, при цьому більша частина опитаних у кожній країні заявила, що допомога має бути або збережена, або скорочена.

Що стосується конкретних заходів, таких як посилення санкцій, постачання більшої кількості зброї, відправлення додаткових військ для підтримки членів НАТО у Східній Європі або координація авіаударів по російських цілях в Україні, то їхня підтримка залишилася незмінною або була нижчою, ніж раніше.

На запитання про те, якою, на їхню думку, буде ситуація через рік, мало хто із західноєвропейців вважає, що росія або Україна переможуть, більшість вважає, що дві країни або все ще воюватимуть, або вестимуть переговори про мир.

Закінчення війни вважають вірогіднішим жителі Данії (47 %), Німеччини (40 %), Великої Британії та Франції (38 %) й Італії (36 %), а продовження бойових дій розглядають як дещо вірогідніший сценарій жителі Іспанії (36 %) і Швеції (35 %).

Армія рф випустила на Різдво понад 70 ракет і 100 дронів - Зеленський25 груд. 2024, 07:52 • 14225 переглядiв