Перший пацієнт у США отримав нирку свині і тепер успішно виписався з лікарні

Перший пацієнт у США отримав нирку свині і тепер успішно виписався з лікарні

Київ  •  УНН

 • 52724 перегляди

Read in English

Річарду Слейману, 62 роки, 16 березня зробили чотиригодинну операцію в Массачусетській лікарні із пересадки нирки від генетично модифікованої свині. Наразі чоловік одужав. Слейман став першим чоловіком із пересадженою ниркою свині, який зміг залишити лікарню майже через три тижні після операції.

У Сполучених Штатах відбулась революційна подія в сфері медицини, - повідомляється про одужання першого пацієнта, якому було пересаджено нирку генетично модифікованої свині. Про це передає УНН із посиланням на госпіталь Гарвардської медичної школи у Бостоні, New York Times та ВВС.

Деталі

62-річного пацієнта відправили додому в середу, через два тижні після новаторської операції в Массачусетській лікарні загального профілю (MGH), повідомила Массачусетська лікарня загального профілю в Бостоні на X. 

Тривалий час Річард "Рік" Слейман з Веймута, штат Массачусетс, боровся з термінальною стадією хвороби нирок і потребував трансплантації органу.

За даними лікарні, чоловікові імплантували генетично модифікований орган 16 березня. Наразі нирка Слеймана зараз добре функціонує, і він більше не перебуває на діалізі. Слейман вже встиг повідомити, що можливість покинути лікарню і повернутися додому була "одним з найщасливіших моментів" його життя.

Я радий знову проводити час зі своєю сім'єю, друзями та коханими, звільнившись від тягаря діалізу, який впливав на якість мого життя протягом багатьох років

– сказав він.

Довідково

У 2018 році Слейману пересадили людську нирку від померлого донора, проте минулого року вона почала відмовляти, і лікарі запропонували пересадити свинячу нирку.

Нова свиняча нирка, яку він отримав, була модифікована фармацевтичною компанією eGenesis, що базується в Кембриджі, щоб видалити "шкідливі свинячі гени та додати певні людські гени, щоб покращити її сумісність з людьми".

Свині особливо підходять як донори, оскільки їхній метаболізм подібний до людського. Для того, щоб використовувати такі органи, генетичний склад тварин-донорів повинен бути змінений, серед іншого. В іншому випадку при пересадці людині виникне негайна реакція відторгнення.

У 62-річного пацієнта ознаки відторгнення з'явилися вже на восьмий день після операції, пише New York Times з посиланням на одного з лікарів. Імунну реакцію вдалося стримати за допомогою ліків.

У перший тиждень це були американські гірки

- сказав лікар.

Однак чоловік реагував на лікування так само, як і пацієнти, які отримали органи від людських донорів.

Дружина посла України у Бразилії захворіла на лихоманку Денге1 квіт. 2024, 08:35 • 103377 переглядiв

Щодня в США помирає 17 людей, очікуючи на орган, а нирки є найпоширенішим органом, необхідним для трансплантації.

За даними американської некомерційної організації United Network for Organ Sharing, понад 100 000 американців потребують рятівної трансплантації органів.

Кількість донорів – померлих і живих – у 2023 році становила трохи менше 23,5 тисяч.

Хоча наведений вище приклад - це перша свиняча нирка, пересаджена людині, втім це не перший орган свині, який використовується в процедурі трансплантації.

Двом іншим пацієнтам пересадили свиняче серце, але ці процедури були невдалими, оскільки реципієнти померли через кілька тижнів, пише BBC.

Нагадаємо

Онкохворому хлопчику пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері. Це перша така операція у західних областях України. Її разом виконали спеціалісти зі Львова, Києва та Івано-Франківська. Оперувала об’єднана команда у Львові, пише УНН з посиланням на Перше медичне об'єднання Львова.

Пуерто-Рико оголошує надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я27 бер. 2024, 23:47 • 32216 переглядiв