Новий метод уловлювання CO2 з повітря розробили в Університеті Цинциннаті

Новий метод уловлювання CO2 з повітря розробили в Університеті Цинциннаті

Київ  •  УНН

 • 28474 перегляди

Read in English

Інженери створили систему для вилучення вуглекислого газу з атмосфери з концентрацією 420 частин на мільйон. Технологія використовує гарячу воду замість електрики, що робить її на 50% енергоефективнішою.

Дотепер уловлювання та спроби нейтралізації вуглецю були зосереджені переважно на спробах видалення парникових газів з викидів електростанцій та галузей промисловості.

Передає УНН із посиланням на Tech Xplore.

Деталі

Інженери-хіміки розробили ефективний спосіб вилучення вуглецю безпосередньо з атмосфери. В Університеті Цинциннаті розробили систему видалення з повітря вуглекислого газу з концентрацією близько 420 частин на мільйон. Вказується, що процес хоча й непростий, однак багатообіцяючий та може бути розгорнутий практично будь-де.

Довідково

Професор Університету Цинциннаті Джу-Юп Лі пояснює, що "золоте руно" уловлювання вуглецю - це витягування вуглекислого газу безпосередньо з атмосфери. Це доволі складно. Досі уловлювання вуглецю було здебільшого зосереджене на усуненні парникових газів біля їхнього джерела, наприклад, викидів електростанцій, нафтопереробних заводів, бетонних заводів та інших галузей промисловості.

Концентрація вуглекислого газу в атмосфері дуже низька. Це все одно, що намагатися винести жменю червоних м'ячиків для пінг-понгу з футбольного стадіону, повного білих м'ячиків

- сказав він. 

На шляху до екологічно чистого водню: вчені створили унікальний каталізатор, що самовдосконалюється під час роботи 09.01.25, 17:49 • 30449 переглядiв

Лі та його учні розробили багатообіцяючу систему видалення з повітря, яка використовує електрику для відділення вуглекислого газу.  Систему вдалося вдосконалити, використовуючи гарячу воду замість електрики чи пари, - це робить її більш енергоефективною, ніж інші системи уловлювання вуглецю. 

Таким чином, вона досить надійна, щоб витримати тисячі циклів. 

- запевняють фахівці.

Команда Лі розширила проект в одній із високих інженерних лабораторій Каліфорнійського університету, де студенти працюють над двигунами та іншими великими промисловими проектами. Там є камера навколишнього середовища з контрольованим кліматом, що дозволяє проводити більш масштабні експерименти.

Стратегічна інвестиційна рада затвердила 92 проєкти відновлення України на 2025 рік14.01.25, 18:05 • 42705 переглядiв

Дослідники побудували каністру розміром з людину, яка знову забирає повітря ззовні будівлі. В закритому приміщенні можна контролювати температуру, вологість і швидкість вітру. При цьому дослідники використовують стільникові блоки розміром з буханець хліба.

Я вважаю, що це чудовий проект. Ми робимо кілька реальних програм, які можуть допомогти навколишньому середовищу

- каже Соумітра Пайра, докторант Каліфорнійського університету.

Професор Лі стверджує, що його технологія вже довела, що "зменшує тепло, необхідне для десорбції, на 50%". 

Він впевнений, що подібна система може відіграти важливу роль у боротьбі зі зміною клімату, оскільки очікується, що в найближчі роки попит на електроенергію зросте.

Нагадаємо

Глобальні зусилля з боротьби зі зміною клімату можуть зазнати серйозного удару, якщо президент США Дональд Трамп знову вийде з Паризької угоди.

Вчені вперше побачили за межами Сонячної системи одну з найбільших молекул на основі вуглецю30.10.24, 17:05 • 18091 перегляд