Київ • УНН
Олександр Рувін розповів про особливості північнокорейських ракет, якими ворог б’є по Україні.
Під час досліджень фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз дійшли висновку, що ворог знову почав застосовувати проти Україні балістичні ракети "KN-23" виробництва КНДР. Завдяки чому це вдалося встановити та які особливості цих ракет – розповів директор КНДІСЕ Олександр Рувін в коментарі УНН.
Деталі
За словами директора КНДІСЕ, північнокорейські ракети мають нетипові зовнішні ознаки.
Експертами Інституту наразі проводиться експертиза частин та уламків ракет, які були використані російською федерацією проти України з початку липня 2024 року. Частина об’єктів, переданих на дослідження, наразі ідентифіковані як фрагменти балістичних ракет типу "KN-23" виробництва Північної Кореї. Про це свідчить специфіка зовнішньої конструкції частин та уламків, нетипова конструкторська будова та інженерія. Простими словами, частини та уламки виготовлені за спеціальними технологіями чи проектуванням, що відрізняються від усіх тих, які досліджувалися експертами раніше. Ідеться про нетипові ознаки зварювання металів, маркування та низку інших ознак
Рувін зазначив, що спеціалісти Інституту мають усі можливості та високотехнологічну матеріально-технічну базу для оперативного проведення аналізу складу металів. У цьому випадку результати відмінні від будь-яких попередньо досліджуваних металів із ракет російського виробництва типу Х-101, "Іскандер", "Калібр", "Кинджал", "Циркон" та інші. А також він підкреслив, що у ракет "KN-23" потужна бойова частина. Тому після їх збиття силами ППО залишається мало уламків, які можна досліджувати.
"Варто сказати, що бойова частина "KN-23" дуже потужна, за даними з відкритих джерел її вага становить близько 500 кг, тому в процесі їх застосування та випадках знешкодження силами української ППО залишається дуже малооб'єктна база досліджень", - пояснив директор КНДІСЕ.