НБУ про українські банківські картки за кордоном: попри високі витрати українців, обсяги зняття готівки зменшилися
Київ • УНН
КИЇВ. 10 листопада. УНН. Попри стійку географічну структуру та високі витрати українців в торговельних мережах за кордоном, обсяги зняття готівки з карток стрімко зменшилися. Про це свідчить опитування, що провів Національний банк України серед п’яти найбільших банків країни, передає УНН.
Деталі
Національний банк провів опитування найбільших банків (п’яти банків у листопаді 2022 та шести — у вересні 2023 року) щодо операцій з українських карток за межами України, згідно з яким визначив наступні особливості:
1) Загальні витрати у торговельних мережах залишилися високими, а їхня географічна структура — стійкою: найвищі обсяги витрат традиційно спостерігалися в Польщі та Німеччині, які прийняли найбільшу кількість вимушених мігрантів з України;
2) Водночас, обсяги зняття готівки стрімко зменшилися, починаючи з березня 2023 року. Причиною є пригальмовування “карткового туризму”, тобто як пояснює НБУ, — в результаті заходів спрямованих на підвищення привабливості гривневих активів, посилення ефективності фінансового моніторингу, валютного нагляду тощо.
Данні щодо скорочення обсягів зняття готівки в країнах — сусідах України свідчать про відносні зміни у географічній структурі цих операцій.
Зокрема, в період з лютого до липня 2023 року частка Польщі знизилася з 37% до 18%, Словаччини — з 15% до 2%, Румунії — з 8% до 1%.
Натомість зросла частка Німеччини — з 6% до 13% та Іспанії — з 3% до 7%;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економіка України поступово відновлюється, однак затяжна війна становить значний ризик — МВФ
Також НБУ виявив, що незначне зростання витрат у літні місяці зумовлено пожвавленням сезонного відпочинку, про що свідчить найбільший приріст у країнах “морського туризму”: Італії, Болгарії, Хорватії, Іспанії та Греції.
Нагадаємо
Раніше УНН повідомляв, що згідно з прогнозами Національного банку України, за підсумками 2023 року інфляція сповільниться до 5,8%, економіка продовжить ріст приблизно на 5% у поточному і в наступному роках, рівень безробіття знизиться, але ситуація на ринку праці ще тривалий час буде складною.