Нагірний Карабах: Бундестаг виступив за участь Німеччини в мирному врегулюванні
Київ • УНН
КИЇВ. 27 листопада. УНН. Німеччина повинна активно брати участь в мирному врегулюванні в Нагірному Карабасі і сприяти встановленню мирних і рівноправних відносин між жителями цього регіону. Це випливає з заяви правлячої “великої коаліції”, підтриманого в четвер, 26 листопада, більшістю депутатів бундестагу, передає УНН із посиланням на DW.
Крім іншого, в документі йдеться про те, що Туреччина проводить на Кавказі політику, яка не сприяє процесам мирного врегулювання в Нагірному Карабасі на дипломатичному рівні.
“Замість цього Туреччина за допомогою окремих домовленостей з Росією намагається просувати в регіоні інтереси окремих сторін”, — вважають в “великої коаліції”. Як Анкару, так і Москву депутати Бундестагу закликають не використовувати треті країни для досягнення своїх політичних інтересів.
Конфлікт в районі Нагірного Карабаху спалахнув з новою силою в кінці вересня 2020 року, коли там почалися масштабні військові дії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ситуація у Карабасі: Reuters дізналося про розбіжності, що виникли між РФ та Туреччиною щодо миротворців
Їх учасниками були Азербайджан, з одного боку, і Вірменія разом з армією самопроголошеної Нагірно-Карабахської республіки (НКР) — з іншого. 9 листопада прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, а також президенти Азербайджану і Росії Ільхам Алієв і Володимир Путін підписали заяву про повне припинення вогню і всіх військових дій в Нагірному Карабасі.
Даний документ передбачає, що підрозділи ЗС Азербайджану і Вірменії зупиняються на займаних позиціях. Для Єревана це означає суттєву втрату впливу в регіоні.
Крім того, домовленість передбачає розміщення російських миротворців уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі і вздовж коридору, що з’єднує Карабах з Вірменією, а також контроль за здійсненням транспортного сполучення в регіоні з боку прикордонної ФСБ Росії.
Нагадаємо, Париж вважає, що на Франції, США та Росії лежить “особлива відповідальність” за Карабах.