МЗС України розкрив деталі переговорів щодо зниження мобілізаційного віку до 18 років

МЗС України розкрив деталі переговорів щодо зниження мобілізаційного віку до 18 років

Київ  •  УНН

 • 18198 перегляди

Read in English

Україна обговорює з партнерами питання зниження мобілізаційного віку, але це не є точкою напруги у переговорах. МЗС наголошує на нестачі зброї для вже мобілізованих, а не на потребі додаткової мобілізації.

Україна обговорювала із партнерами зниження мобілізаційного віку. Втім у МЗС України не можуть сказати, що ця тема на переговорах ставала предметом розбіжностей або напруженості. Про це заявив речник МЗС Георгій Тихий, передає УНН.

На запитання журналіста, якою є позиція України щодо зниження мобілізаційного віку до 18 років, і чи обговорювалося це питання з Білим домом та іншими західними партнерами, Тихий відповів:

"Я можу підтвердити, що ця тема обговорюється на переговорах. Я можу спростувати твердження, що це точка напруги або що її обговорюють у критичному чи негативному ключі. Так, ми обговорюємо цю тему, і я б сказав, що Україна зазвичай ініціює це обговорення на наших переговорах, і ми інформуємо наших партнерів про динаміку і чисельність мобілізації, яка є в Україні. А потім ми обговорюємо це з партнерами.

Це частина дискусії, як і інші теми, такі як надання зброї, стратегії, оборона, санкції, стримування і деякі інші теми. Тож це обговорюється поряд з іншими темами. Я б не сказав, що я чув або бачив, щоб це на переговорах стало предметом розбіжностей або напруженості. Тож це я можу спростувати.

Зараз в Україні склалася ситуація, коли нам не вистачає відповідної кількості зброї і техніки для оснащення вже мобілізованих людей. Тому ми, читаючи ті джерела, які кажуть, що Україні потрібно більше мобілізуватися і що це ніби як головна проблема, так не вважаємо".

Він також вказав, що вже оголошена допомога, зброя та обладнання мають надходити швидше.

Нагадаємо

Адміністрація Байдена закликає Україну змінити мобілізаційне законодавство для призову з 18 років. За даними AP, це необхідно для швидкого збільшення чисельності ЗСУ.

Радник президента України Дмитро Литвин, коментуючи заклики щодо зниження мобілізаційного віку, вказав, що через затримки у постачанні військової допомоги з боку західних партнерів Україні не вистачає зброї для того, щоб забезпечити уже мобілізованих солдатів.