Міністр енергетики: 90% енергоблоків ТЕС відпрацювали свій ресурс і потребують оновлення

Міністр енергетики: 90% енергоблоків ТЕС відпрацювали свій ресурс і потребують оновлення

Київ  •  УНН

 • 22018 перегляди

КИЇВ. 18 червня. УНН. В Україні 90% енергоблоків теплоелектростанцій відпрацювали свій ресурс і потребують оновлення. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, виступаючи у Верховній Раді під час години запитань до уряду, передає кореспондент УНН.

Цитата:

“Не зважаючи на те, що потенційна встановлена потужність вітчизняної генерації перевищує 55 ГВт, це включно з 8 ГВт об’єктів відновлювальної енергетики, реальний доступ потужностей значно менший. Ми розуміємо, що 90% енергоблоків теплоелектростанцій відпрацювали свій ресурс і потребують оновлення”, — сказав Галущенко.

Деталі

З його слів, фактично з 21 ГВт теплоелектростанцій близько 13 реально доступні, решта або виведені в консервацію, або розташовані на неконтрольованій території.

Говорячи про те, у якому стані перебувала енергетична галузь, він заявив, що стан — кризовий.

“У першу чергу це був зламаний механізм енергоринку, повна розбалансованість сектору, накопичення боргів всередині ринку. Це також борги перед виробниками зеленої генерації, десятки мільярдів гривень, борги перед шахтарями”, — зазначив міністр.

Про ринок електроенергії

1 липня 2019 року в Україні запрацювала нова модель ринку електроенергії відповідно до норм закону "Про ринок електричної енергії", ухваленого у 2017 році.

Попри відкриття ринку, його регулювання з боку уряду продовжилося, аби уникнути зростання тарифів для населення.

Одначе, з 1 січня 2021 року в Україні значно зросли тарифи на комуналку, при чому - як за світло, так і за газ. Це обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.

Так, з початку року було скасовано пільговий тариф в 90 коп/КВт-год для населення на перші 100 кВт-год електроенергії і встановлено єдиний тариф на рівні 1,68 грн/кВт-год. Постанова Кабміну, якою підвищується ціна, ухвалена нібито з метою уникнення стрімкого зростання тарифу для населення із січня 2021 року, так пояснили у Міненерго. Наразі питання "вирішили" компенсаціями - українцям роздадуть 1,4 млрд грн з держбюджету, але не всім, а лише окремим категоріям населення. Яким - читайте тут.

Прем'єр Денис Шмигаль обіцяв, що ціна на електроенергію для населення залишається на рівні 1 грн 68 коп. за кВт/год до липня - уряд продовжив дію ПСО на ринку електроенергії до 30 червня.

До слова, колишня виконувач обов'язків міністра енергетики Ольга Буславець заявляла раніше, що ПСО на ринку електроенергії в поточному вигляді економічно не збалансоване і призводить до накопичення боргів і збільшення фінансового небалансу. На її думку, якщо в цей механізм залишати без змін, до кінця року борг "Гарантованого покупця" перед НАЕК "Енергоатом" становитиме понад 5 млрд грн.

Водночас, у Європейському Cоюзі розчаровані діями України на ринку електричної енергії і вважають, що нові правила ринку не працюють.