Командиру російської бригади, який депортував 15 дітей з Миколаївської спецшколи, оголосили про підозру

Командиру російської бригади, який депортував 15 дітей з Миколаївської спецшколи, оголосили про підозру

Київ  •  УНН

 • 20350 перегляди

Read in English

Повідомлено про підозру командиру відділення 205-ї бригади рф за депортацію 15 дітей з Новопетрівської спецшколи. Дітей вивезли до окупованого Криму, а потім до рф, де їх змушували співати російський гімн та забороняли розмовляти українською.

Правоохоронці зібрали доказову базу на воєнного злочинця рф, який причетний до депортації українських дітей під час окупації Миколаївської області: під час боїв за Миколаїв він депортував 15 українських дітей до рф. Про це повідомляє СБУ та Офіс Генерального прокурора, пише УНН.

Деталі

Мова йде про командира відділення 205-ї окремої мотострілецької бригади збройних сил росії – джабраїла юсупова з позивним "габріель". Саме цей підрозділ окупаційних військ брав участь у захопленні села Новопетрівка на Миколаївщині і там дислокувався. За даними слідства, підозрюваний – громадянин республіки дагестан.

Image

За матеріалами справи, у липні 2022 року під його командуванням 20 озброєних рашистів увірвалися до приміщення захопленої на той час Новопетрівської спецшколи та викрали 15 вихованців, які там перебували в той час: одинадцятеро хлопчиків та чотири дівчинки віком від 8 до 17 років.

Серед них – 12 статусних дітей, 2 перебували у закладі через складні життєві обставини, а також дівчинка, яку вже вдочерили громадяни США, але не встигли забрати через початок повномасштабного вторгнення

- йдеться у повідомленні прокуратури.

Аби не допустити виїзд дітей і їхніх вихователів на підконтрольну Україні територію підозрюваний та ще двоє військових вартували у спецшколі зі зброєю. Пізніше дітей разом з директоркою закладу та її чоловіком спочатку транспортували до тимчасово окупованого Криму. При цьому слідство з’ясувало, що двоє представників місцевих окупаційних органів влади за підтримки військ рф організували їх перевезення до Херсона, а далі з херсонського річвокзалу човном – до Олешків і далі в Крим.

З Криму, "під конвоєм" окупантів відправили до анапи, що у краснодарському краї рф. Там депортованих утримували майже місяць в одному з місцевих пансіонатів.

Із жовтня 2022 року депортовані діти перебували на території країни-агресора. Щоденно вони піддавалися впливу російської пропаганди – їм нав’язували російський націоналізм. Дітям заборонили розмовляти рідною мовою, використовувати українську символіку, а також змушували щоранку співати гімн рф

- додали в прокуратурі.

У листопаді 2022 року за допомогою однієї з благодійних організацій депортованих вдалося вивезти з росії до Грузії, щоб потім повернути додому.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили юсупову про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Нагадаємо

Трьом особам, серед яких депутат держдуми рф, було оголошено про підозру щодо депортації та примусового переміщення 48 дітей із Херсонського будинку дитини. 

Зеленський: депортація дітей – це один із елементів намагання росії стерти ідентичність українського народу27 квіт. 2023, 18:20 • 316105 переглядiв