Грета Тунберг відмовилася від екологічної премії Північної ради
Київ • УНН
КИЇВ. 30 жовтня. УНН. Шведська екоактівістка Грета Тунберг прийняла рішення відмовитися від екологічної премії Північної ради, а також від її грошової складової в розмірі 500 тис. крон (близько 52 тис. доларів). Своє рішення вона пояснила тим, що в справі боротьби з кліматичними змінами настав час перейти від слів до справи, передає УНН із посиланням на Instagram Тунберг.
“Кліматичний рух більше не потребує нагороди, — написала вона. — Нам потрібно, щоб наші політики і люди, що знаходяться при владі, почали прислухатися до того, що говорить найкраща сучасна наука”.
Екоактівістка зазначила, що Північний рада говорить багато “гарних слів” щодо рішення кліматичних і екологічних проблем, проте коли мова заходить про реальні справи щодо подолання цієї кризи — “це зовсім інша історія”.
У той же час Тунберг відзначила, що присудження їй екологічної премії є великою честю для неї, додавши, що “хоче подякувати Північній раді за цю нагороду”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Макрон розкритикував виступ екоактивістки Тунберг в ООН
Екологічна премія Північної ради щорічно присуджується компанії, організації або окремій особі з країн Скандинавії за “великий внесок за впровадження в свою роботу принципів поваги навколишнього середовища або за будь-які інші форми ініціативності в галузі збереження природи та навколишнього середовища”.
Комітет, який визначає номінантів і переможців, складається з 13 осіб, що представляють Норвегію, Фінляндію, Швецію, Ісландію, Фарерські і Аландські острови, Гренландію та Данію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені назвали новий вид жуків на честь екоактивістки Грети Тунберг
Нагадаємо, 16-річна шведська екоактівістка Грета Тунберг виступила з емоційною промовою в ООН 23 вересня. Ця промова викликала великий суспільний резонанс. У своїй промові активістка звинуватила присутніх на саміті з питань клімату глав держав в тому, що своїми порожніми обіцянками вони знищують екологію та відняли у неї дитинство, після чого вона закликала світових лідерів приділити більше уваги боротьбі із забрудненням навколишньої атмосфери.
Тунберг також стала обличчям міжнародної акції Global Climate Strike. У 2018 році екоактівістка почала шкільний страйк за клімат — щоп’ятниці вона проводила одиночний пікет біля будівлі шведського парламенту. Її приклад наслідували студенти і школярі багатьох країн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені визнали “смерть” ісландського льодовика через зміни у кліматі