Франція та Ірландія запустять підводну електричну мережу Celtic Interconnector в 2027 році
Київ • УНН
КИЇВ. 29 листопада. УНН. Франція та Ірландія уклали договір для старту проєкту Celtic Interconnector, який з’єднає мережу Ірландії з континентом. Будівництво мережі, що з’єднає Бретань (Франція) з Корком (Ірландія), розпочнеться у 2023 році, пише УНН з посиланням на Euroactiv.
Деталі
У церемонії підписання договору взяв участь прем’єр-міністр Ірландії Мішель Мартін, який прибув до Парижа, та міністр енергетики Франції Агнес Паньє-Рунаше. Кабель протяжністю 575 кілометрів матиме потужність передачі 700 мегаватів. Він коштує 1,623 мільярда євро.
Згідно з франко-ірландською угодою, кабелі будуть побудовані Siemens Energy і французьким виробником кабелів Nexans за фінансування в розмірі 800 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку.
Окрім створення кращих зв’язків між європейським континентом і зменшення залежності від зовнішніх потоків енергії, Celtic Interconnector дозволить Ірландії експортувати електроенергію зі своїх морських вітрових електростанцій. Ірландія, як і решта Європи, наразі страждає від енергетичної кризи, а завдяки мережі країна зможе отримувати електроенергію за низькою ціною.
Своєю чергою, це перекинеться на Францію, яка цього року зіткнулася з перебоями у своєму ядерному виробництві та була змушена покладатися на збільшення імпорту електроенергії. За словами Паньє-Рунаше, проєкт дозволить імпортувати та експортувати електроенергію, "достатню для забезпечення 450 000 будинків".
Нагадаємо
Європейська організація з ядерних досліджень зупинила роботу Великого адронного колайдера раніше за плановий термін через ризик нестачі енергії.