ФБР спростовує заяву Трампа про злом сервера Клінтон компанією з Китаю
Київ • УНН
КИЇВ. 30 серпня. УНН. Після того, як президент США Дональд Трамп звинуватив Китай у зломі електронної пошти колишнього держсекретаря Хілларі Клінтон, Федеральне бюро розслідувань заявило, що не має доказів цієї заяви. Про це повідомляє УНН із посиланням на The Washington Post.
Відповідаючи на питання щодо твердження господаря Білого дому про те, що особистий поштовий сервер Хілларі Клінтон зламала компанія з Китаю, ФБР виступило із заявою, в якій сказано: “ФБР не знайшло жодних доказів того, що сервери були зламані”.
“Листи Хілларі Клінтон, багато з яких містили секретну інформацію, були зламані Китаєм. Наступний крок має бути за ФБР і Мін’юстом або, після всіх інших помилок, їх авторитет буде назавжди втрачено!”, — написав Трамп в twitter.
Як пише видання, Трамп не надав ніяких подробиць, але його твіт про крадіжку Китаєм листів колишнього держсекретаря з’явився незабаром після публікації про це у виданні Daily Caller, яке посилається на “джерела, обізнані в цьому питанні”.
Представник ФБР відмовився прокоментувати заклик Трампа зробити “наступний крок”. Представник міністерства юстиції також відмовився від коментарів.
Довідка: Кібератака на Національний комітет Демократичної партії США — несанкціоноване втручання в інформаційну систему Національного комітету Демократичної партії США, яке стало відоме широкій громадськості в червні 2016 року. Несанкціоноване втручання було виявлено в кінці квітня 2016 року, і тоді ж до розслідування було залучено фірма CrowdStrike. Після проведення розслідування фірма прийшла до висновку про те, що зламати інформаційну систему вдалося двом угрупованням хакерів — Cozy Bear і Fancy Bear. Представники CrowdStrike вважають, що дані угруповання тісно пов’язані з російським урядом і беруть участь в політичному і економічному шпигунстві. Згідно з результатами розслідування, Cozy Bear отримала несанкціонований доступ до інформаційної системи влітку 2015 року, а Fancy Bear — у квітні 2016 року. За висновком CrowdStrike, обидві угруповання змогли викрасти листи ящиків електронної пошти, а також компромат на конкурента демократів на виборах Президента — Дональда Трампа.
У липні 2016 року Комі заявив, що ФБР “не знайшло прямих доказів того, що персональний поштовий домен держсекретаря Клінтон в його різних конфігураціях з 2009 року був успішно зламаний”. Але він додав: “З огляду на характер системи і потенційних учасників, ми вважаємо, що ми навряд чи побачимо прямі докази цього”.
Нагадаємо, радник президента США з національної безпеки Джон Болтон заявив, що Вашингтону слід відповідати кібератаками на спроби втрутитися в американські вибори або проникнути в американські комп’ютерні системи. Болтон висловився за те, щоб американська влада “використовувала всі свої можливості для захисту не тільки виборів, а й широкого кола вразливих систем у США”. Як він пояснив, мова йде про комп’ютерні системи “в урядовій сфері та приватному бізнесі”, які можуть бути піддані кібератакам.