Естонія хоче дозволити своїм військовим топити підозрілі судна: як це працюватиме
Київ • УНН
Естонія хоче надати військовим право застосовувати силу до суден, що можуть пошкодити інфраструктуру. У крайньому випадку, судно можуть затопити після евакуації екіпажу.

Парламент Естонії (Рійгікогу) має намір наділити Сили оборони та ВМС правом застосовувати військову силу до торгових судів, яких запідозрили у намірі пошкодити підводні кабелі та інші інфраструктурні об'єкти. У крайньому випадку військові матимуть право потопити підозріле судно, якщо воно не підкорятиметься законним вимогам, пише УНН з посиланням на ERR.ee.
Деталі
Законопроект вносить зміни до двох законів – про Сили оборони та про економічну зону. Його мета – забезпечити право Військово-морських сил запобігати таким інцидентам, як свідомий обрив іноземними торговими судами морських кабелів та пошкодження інших об'єктів інфраструктури. Зазначається, що останнім часом таких випадків стало більше. В зв’язку з цим, військовим хочуть надати право застосовувати до підозрілого судна військову силу.
Якщо ми застосовуємо в міжнародних водах щодо будь-кого збройні сили, порушуючи тим самим свободу мореплавання, то все має бути досконало продумано. Якщо Військово-морські сили та Сили оборони будуть цей закон застосовувати, то у них повинні бути як дипломатичне обґрунтування, так і відповідні засоби, тобто закони, озброєння
Із законопроекту випливає, що у разі потреби військові матимуть право потопити підозріле судно, яке не підпорядковується їхнім наказам.
До таких дій будуть вдаватися тільки в крайньому випадку. Наприклад, при загрозі життю багатьох людей або щоб уникнути катастрофи
Стойческу також запевнив, що навіть якщо буде ухвалено рішення про потоплення підозрілого судна, весь його екіпаж перед цим буде евакуйовано. При цьому Саска зазначив, що в такому разі питання доцільності затоплення судна, з борту якого евакуювали екіпаж, лишається відкритим, адже пусте судно вже не може зашкодити. Крім того, після затоплення воно може представляти загрозу для навколишнього середовища.
Я навіть не знаю, як це коментувати. Якби я був командиром корабля, то як я повинен затопити судно, екіпаж якого я сам евакуював? Адже це судно більше не становить небезпеки ні для критичної інфраструктури, ні для будь-чого ще. Якщо його затопити, це створить велику загрозу для навколишнього середовища. Тут якось усе дуже заплутано
Перше читання законопроєкту має відбутися в середу.
Доповнення
Раніше повідомлялося, що британські військові виявили заховані російські датчики в морях навколо Великої Британії. Ймовірно, використовувалися для шпигунства за британськими атомними підводними човнами.