Держрегулювання цін на пальне: середня вартість бензину і дизелю знизилася

Держрегулювання цін на пальне: середня вартість бензину і дизелю знизилася

Київ  •  УНН

 • 35897 перегляди

КИЇВ. 23 липня. УНН. Міністерство економіки оприлюднило нову середню вартість бензину і дизельного палива, у порівнянні з попередніми затвердженими показниками вона знизилася на 0,23-0,35 грн за літр, передає УНН.

Деталі

Згідно з даними Мінекономіки від 22 липня, на підставі розрахунків НАК “Нафтогаз України” від 21 липня, "визначено середню вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm, яка становить 22,25 гривень, та 1 літра бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm, яка становить 26,64 гривень".

Водночас, у середині місяця ці показники становили 22,60 гривень та 26,87 гривень відповідно. Таким чином, зниження по дизпальному становить 0,35 грн (-1,55%), а по бензинах - 0,23 грн (-0,86%) на літрі.

З цієї середньої вартості буде вираховуватися гранична ціна реалізації палива в роздрібі на наступний період. Так, "Нафтогаз" подає до уряду розрахунки щодо цін на паливо тричі на місяць - 1, 11 і 21 числа.

Так, з урахуванням граничних торговельних надбавок максимальна ціна на "звичайне" дизпальне у роздрібі не повинна перевищувати 29,25 грн/л, а на "звичайний" бензин - 31,64 грн/л, що менше, ніж у період з початку місяця до цього рішення. Таким чином, АЗС вказали знизити ціни на пальне.

Що було раніше

14 травня Кабмін постановою ввів держрегулювання цін на пальне, рішення набуло чинності з 15 травня. На період дії карантину встановлено граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива (не вище 7 грн/літр) і бензину (не вище 5 грн/літр). Надбавка не стосується "брендового преміального" палива.

Бізнес не підтримує запровадження державного регулювання цін на пальне, Європейська Бізнес Асоціація закликала Кабмін скасувати постанову про держрегулювання цін на пальне.

В експертних колах кажуть, що встановлене Кабінетом міністрів тимчасове державне регулювання цін на пальне може призвести до погіршення якості пального, а також погіршення контролю якості.