Болгарія створить свій власний "чорний список" на фоні санкцій США за хабарництво
Київ • УНН
КИЇВ. 5 червня. УНН. Болгарія створить свій власний “чорний список” підприємств і осіб, пов’язаних з трьома болгарами і 64 організаціями, стосовно яких США наклали санкції через ймовірну корупцію, повідомив тимчасовий уряд пізно ввечері в п’ятницю, передає Reuters, інформує УНН.
Деталі
На цьому тижні Сполучені Штати заблокували активи і перекрили доступ до своєї фінансової системи колишньому депутату і медіамагнату Деляну Пеєвскі, урядовцю Ілько Желязкову і магнату азартних ігор Василу Божкову.
Тимчасовий уряд, який перебуває при владі до парламентських виборів, що відбудуться 11 липня, створить групу зі співробітників міністерства фінансів і внутрішніх справ, а також співробітників податкової служби і розвідки для виявлення і складання списків осіб та організацій, пов’язаних з особами, які підпадають під санкції США.
Державні адміністрації та компанії з державною або муніципальною власністю повинні будуть розірвати зв’язки з тими, хто знаходиться в цьому списку, йдеться в заяві уряду.
“Державним структурам і держкомпаніям необхідно припинити будь-які угоди з людьми і їх спільниками, включеними до списку санкцій США, оскільки в іншому випадку вони потенційно можуть самі опинитися в цьому списку”, — сказав міністр фінансів Ассен Василів.
Контекст
Пеєвскі, якого багато хто в Болгарії вважає впливовим закулісним владним брокером, що має сильний вплив на судову систему і політичну еліту, заперечує правопорушення.
Желязков, який в даний час знаходиться у відпустці, ніяк не прокоментував санкції США.
Божков, якому в Болгарії пред’явлено понад 18 звинувачень, в тому числі в шахрайстві з факсимільним зв’язком і торгівлі впливом, заявив, що санкції ігнорували його “власний статус жертви здирства”.
Багато болгар, які в минулому році протягом декількох місяців протестували проти повсюдного хабарництва, вітали санкції США в надії, що цей крок призведе до прийняття заходів проти корупції на високому рівні всередині країни.
Додамо
Болгарія — найбідніший член Європейського Союзу, і Transparency International оцінює її, як найбільш корумпованого члена блоку. Незважаючи на оголошене прагнення викорінити хабарництво, керівництво країни не притягло до відповідальності жодного високопоставленого чиновника за звинуваченням в корупції.