Більше третини українців вірять, що Україна стане членом ЄС упродовж 5 років – опитування

Більше третини українців вірять, що Україна стане членом ЄС упродовж 5 років – опитування

Київ  •  УНН

 • 17634 перегляди

Read in English

35% українців вірять у вступ до ЄС протягом 5 років, а 54% вважають можливим членство в ЄС без НАТО. Більшість опитаних (57%) вважає, що західні партнери роблять недостатньо для перемоги України.

Близько 35% українців вважають, що Україна стане членом Європейського Союзу упродовж наступних 5 років.

Про це УНН повідомляє з посиланням на опитування "Зовнішня політика і безпека. Настрої українського суспільства" проведене "Інфо Сапієнс" на замовлення Центру "Нова Європа".

З ЄС, але без НАТО?

Більшість українців не бачать взаємозалежності між вступом до НАТО і ЄС. 53,9% опитаних вважає, що Україна може стати членом ЄС без членства в НАТО, оскільки це не повʼязані процеси. Однак більше третини опитаних (34,4%) гадає, що спочатку все ж Україна має гарантувати свою безпеку, що можливо лише завдяки членству в НАТО

- йдеться в результатах опитування.

Зазначається, що від представників самого ЄС можна часто почути визнання, що Європейський Союз не здатен гарантувати безпеку тією мірою, в якій це може зробити НАТО попри наявність власного аналога статті 5 – статті 42.7, до якої і досі активно апелюють в тих столицях Євросоюзу, в яких не підтримують чи вважають нереалістичним запрошення України до НАТО.

Також зауважується, що висока підтримка варіанту про членство України в ЄС без вступу до НАТО може свідчити про брак дискусій у суспільстві про безпекові передумови для руху та членства України до Європейського Союзу. Адже насправді гарантії безпеки потрібні Києву і для того, щоб захистити вступ до ЄС.

34% супер-єврооптимістів

Більше третини українців (34%) вважає, що Україна стане членом ЄС упродовж наступних 5 років. Такі ж оптимістичні строки можна почути і від представників української влади. 17,2% респондентів обрали триваліший період – упродовж наступних 10 років. "Щойно закінчиться війна" – такий сценарій вважають вірогідним 16,8% опитаних. Відводять більше десяти років на шлях до членства 11% українців

- йдеться в повідомленні.

Відвертих скептиків серед українців не так багато: лише 13% респондентів вважають, що Україна ніколи не стане членом ЄС.

Самокритика на шляху до ЄС

63% українців вважають, що нам потрібен тиск ЄС і США, аби подолати корупцію. Українські політики у різні часи часто вдаються до стандартної практики: як тільки закордонні спостерігачі звертають увагу на корупційні виклики, в Україні відразу починаються розмови про втручання у внутрішні справи. "А хіба в ЄС корупції немає", – подвійні стандарти – ще один улюблений трюк захисників "суверенітету корупції"

- зазначається в повідомленні.

При цьому українці переважно скептично ставилися до подібного роду аргументів, вбачаючи в ЄС і США надійних однодумців-партнерів, які сприятимуть позитивним змінам в Україні.

ЄС оцінив прогрес України на шляху до вступу: що чекати у 2025 році30 жовт. 2024, 14:51 • 18785 переглядiв

Розчарування в західних партнерах

Більшість українців (57,2%) вважає, що партнери роблять недостатньо задля перемоги України.

Майже 40% переконані, що партнери роблять задля нашої перемоги все можливе. У багатьох відповідях цього опитування простежуємо виснаження, розчарування серед українців. Підхід Заходу щодо підтримки України as long as it takes (стільки, скільки знадобиться), схоже, зазнає краху не лише серед експертних кіл, але й серед суспільства загалом

- йдеться в опитуванні.

Зазначається, що невідомо, як довго і в яких обсягах Захід буде спроможним і надалі підтримувати Україну.

Спроби окремих західних політиків домовитися з путіним (можливо, ціною неприпустимих для Києва поступок) стають дедалі очевиднішими. Передчуття гіршого позначаються і на оцінках, настроях українців. Це особливо помітно на результатах наступного питання про довіру до закордонних лідерів

- йдеться в результатах опитування. 

В Україні спостерігається зростання прибічників переговорів з рф, але за належних передумов – опитування10 груд. 2024, 09:56 • 17634 перегляди

Довідка  

Дослідження було проведено ТОВ Info Sapiens на замовлення Центру "Нова Європа" у період із 15 листопада по 27 листопада 2024 року.

Вибірка дослідження складає 1000 респондентів.

Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Вибірка репрезентативна населенню України віком 16+ за статтю, віком, регіоном, розміром населеного пункту проживання до повномасштабного вторгнення відповідно до останніх наявних даних Державної служби статистики України на 01.01.2022.

Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,1% з вірогідністю 0.95%.

Опитування не проводилось на тимчасово окупованих територіях АР Крим, м. Севастополя, Донецької і Луганської областей та інших, що перебувають під окупацією.