Арктична рада вперше не змогла прийняти підсумкову декларацію
Київ • УНН
КИЇВ. 8 травня. УНН. Учасники XI міністерської зустрічі Арктичної ради не змогли прийняти спільну підсумкову декларацію. Замість цього, як повідомив у вівторок, 7 травня, головуючий на зустрічі глава МЗС Фінляндії, глави зовнішньополітичних відомств виступлять з окремими заявами. Причину такої зміни регламенту він не пояснив. Про це повідомляє УНН із посиланням на DW.
Агентство AFP з посиланням на джерела в делегаціях повідомляє, що спільну декларацію не вдалося підписати через розбіжності в питаннях про необхідність боротьби зі змінами клімату та про дотримання Паризької угоди по клімату. Проти того, щоб ці теми значилися в підсумковому документі, виступала делегація США.
Арктична рада заснована у 1996 році. До його складу входять вісім країн — Данія, Ісландія, Канада, Норвегія, Росія, США, Фінляндія і Швеція. Основною метою організації є сприяння співробітництву в регіоні, особливо в питаннях захисту навколишнього середовища.
Міністерські зустрічі проходять раз на два роки, і вперше за всі роки існування Ради учасникам не вдалося погодити підсумковий документ. Тим часом, як відзначають експерти, процеси глобального потепління йдуть в Арктиці в два разів швидше, ніж в цілому на планеті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США застерегли Росію від агресії в Арктиці “як в Україні”
Як повідомляв УНН, США заявили, що Россія незаконно обмежує можливість проходу суден в арктичних водах, збільшує свою військову присутність в арктичних водах.