Алерголог розповіла, на що весною може бути алергія та як з нею боротися

Алерголог розповіла, на що весною може бути алергія та як з нею боротися

Київ  •  УНН

 • 130809 перегляди

Read in English

Навесні люди можуть відчувати алергію насамперед через пилок дерев, таких як вільха, ліщина та береза, а також через підвищену активність кліщів домашнього пилу та плісняви.

Весною алергія може бути, перш за все, на пилок дерев: вільхи, ліщини, берези. Також на весні активізується кліщ побутового пилу. Про це журналісту УНН розповіла педіатр, алерголог, пульмонолог, кандидат медичних наук Майя Руселевич та надала поради, що робити при проявах алергії.

Перш за все, це пилок дерев: вільха, ліщина, береза. Це перші основні алергени, які викликають прояви алергії на весні. Але кліщ побутового пилу теж активізується в нас на весні, плюс пліснява. В кінці весни ми вже можемо помічати реакцію на пилок лугових трав. Не тільки влітку, але й в кінці весни в тому числі 

- розповіла Руселевич.

За її словами, люди можуть реагувати на алергени в березні, квітні, травні й все літо.

"Ми можемо реагувати й в травні, і у квітні, і в березні. Все літо ми можемо реагувати, тому що сезон полінації в різних регіонах відрізняється залежно від клімату, на скільки буде сонячна погода і що буде з розою вітрів", - сказала Руселевич.

Весняний гіповітаміноз: симптоми та профілактика7 бер. 2024, 11:59 • 123658 переглядiв

Окрім того, вона розповіла, що робити при проявах алергії.

"Перш за все, звернутися за допомогою до лікаря-алерголога, зробити алергообстеження, виявити алерген, промити ніс за допомогою ізотонічного сольового розчину. Існують спеціальні назальні спреї та назальний душ для того, щоб ілюмінувати, видалити алерген зі сльозової носа", - зазначила Руселевич.

За її словами, також можна капати в очі штучну сльозу, приймати антигістамінні препарати в середину, які дозволені за віком.

"Їх можна приймати тривало, вони не седативні, мають мало побічних ефектів й правильно знімають симптоми алергії. Якщо антигістамінних препаратів не достатньо, то лікар може призначити топічні стероїди – це можуть бути препарати в ніс, очі", - сказала Руселевич.

Алерголог зазначила, що при необхідності додаються ще комбіновані препарати, судинозвужувальні препарати.

"Але головне звернутися за допомогою до лікаря та виявити алерген, тому що єдиний метод лікування алергії – алерген-специфічна імунотерапія (АСІТ), яка проводиться лікарем-алергологом", - наголосила Руселевич.