"Звитяга Нескорених": у Каневі відбувся командний кубок України зі стронгмену серед ветеранів у родинному форматі
Київ • УНН
Понад 50 ветеранів війни змагалися у чотирьох видах спорту на турнірі "Звитяга Нескорених". Захід вперше пройшов у родинному форматі за підтримки МХП та Федерації стронгмену України.
21 грудня у Каневі відбулися інклюзивні змагання "Звитяга Нескорених". Більше ніж 50 ветеранів війни та військових з різних областей країни змагалися у чотирьох видах спорту: жим лежачи, веслування на тренажері, аеробайк та ривок гирі.
Спортивну подію вже втретє цьогоріч підтримала компанія МХП спільно з громадською організацією "Федерація стронгмену України" у межах програми реінтеграції військових та ветеранів "МХП Поруч".
Ветеран Іван Крамаренко з Канева вперше на таких змаганнях. Проходив службу в Третій штурмовій бригаді – був кулеметником. Під час оборони Авдіївки отримав серйозне поранення та проходив тривалу реабілітацію. Каже, що спорт став у нагоді:
– Спорт має бути в житті кожної людини та звичайно він буде корисним для відновлення таких хлопців як я – для ветеранів, – ділиться Іван. – Після поранення правильні фізичні вправи допомогли мені у реабілітації. Та й морально це підтримує і додає позитиву.
До слова, команда "СпортБарс", у складі якої змагався Іван, виборола почесне 6 місце з 18 команд.
Вже вдруге на "Звитягу Нескорених" завітав канівчанин Євгеній Руденко. Влітку він брав участь у турнірі в Черкасах. Хлопець був серед перших, хто став на захист України. У 2014 році, в складі 80-ї Львівської десантно-штурмової бригади, він звільняв Слов'янськ і Краматорськ. Також тримав оборону на Луганському напрямку. Після важкого поранення втратив праву руку.
"Мені подобається атмосфера, настрій, що панує на змаганнях. А головне, тут багато хлопців таких, як я, які пережили те, що і я. Це про єдність та відчуття себе частиною ветеранської спільноти, – зауважив Євгеній. – Спорт – один з найкращих методів реабілітації, коли людина не знає, куди себе подіти після війни, він правда рятує. Я знаю це із власного досвіду".
Головним суддею змагань у Каневі вже традиційно був чемпіон світу зі стронгмену Василь Вірастюк.
Сергій Конюшок, президент ГО "Федерація стронгмену України":
"Сьогодні ми більше намагаємось проводити змагання не лише у базових містах, а їхати у невеликі громади, аби місцеві ветерани також мали можливість долучатися. Звичайно є питання з логістикою, з тим, що наша країна "бар’єрна", але насправді й це не проблема. Головний виклик у психології ветерана, який має отримати потужний стимул і поштовх, щоб вийти з будинку й повернутися до активного життя. І ось це для нас найбільша мета і місія".
Тетяна Волочай, голова Ради розвитку громад Благодійного фонду "МХП – Громаді":
"Ініціативи, як-от "Звитяга Нескорених" демонструють силу спорту у відновленні, інтеграції та мотивації. Зокрема, спонукають ветеранів ставити нові цілі та досягати їх, відчуваючи підтримку. Сьогодні в Каневі вперше пройшов родинний формат цього заходу, коли на змагання приїхали ветерани зі своїми рідними та близькими, які підтримували та вболівали, а ще спільно брали участь у різних майстер-класах".
Сергій Радько, директор Комплексу з переробки курчат-бройлерів "Миронівської птахофабрики":
"На підприємство і в громади поступово повертаються ветерани й наше спільне завдання – створити умови, в яких вони зможуть почуватися комфортно та отримають належні умови для реінтеграції. Саме тому ми підтримуємо розвиток адаптивного спорту на Канівщині у конкретних справах – допомагаємо в організації тренувань та сприяємо у відкритті корисних локацій. Так, нещодавно, завдяки грантовим проєктам МХП, сучасні адаптивні спортивні клуби було відкрито у Степанцях та в Каневі".
У підсумку бронзовими призерами змагань стала команда "Сильні духом" із Рівного, друге місце посіли хлопці зі "Штурмового Дніпра" з Черкас, а перше здобули маріупольці з команди "Серце Азовсталі".
"Звитяга Нескорених" у Каневі об’єднала не лише ветеранів, а й їхні родини. Більше 100 дітей взяли участь у творчих майстер-класах із ліплення з глини, миловаріння, виготовлення різдвяних свічок та оберегів. А у фіналі всі разом смакували козацьким кулішем від ветерана Юрія Грицая.