Житель США визнав провину у постачанні військових технологій до росії на 12 млрд доларів

Житель США визнав провину у постачанні військових технологій до росії на 12 млрд доларів

Київ  •  УНН

 • 17744 перегляди

Read in English

43-річний росіянин з американським громадянством Вадим Єрмоленко визнав провину у незаконному постачанні військових технологій до рф. Через його рахунки пройшло понад $12 млрд на закупівлю компонентів для радарів та систем спостереження.

Міністерство юстиції США заявило, що 43-річний росіянин з американським громадянством зізнався у порушенні обмежень США на експорт передових технологій до росії. Про це повідомило видання "Радіо Свобода", пише УНН.

За даними, чоловік на ім’я Вадим Єрмоленко, який проживає у штаті Нью-Джерсі, мав ключову роль у схемі, пов’язаній з російськими розвідувальними службами, спрямованій на незаконне постачання військових технологій американського виробництва для російської армії та розвідки.

Єрмоленко визнав свою участь у транснаціональній мережі, що займалася закупівлями та відмиванням коштів через фіктивні компанії та приховані фінансові канали, обходячи експортні обмеження США. Мережа забезпечувала поставки електронних компонентів подвійного призначення для потреб російських силових структур.

"Підсудний визнав, що грав центральну роль у тепер уже зірваній схемі за участю російських розвідслужб з метою контрабанди до Росії військових технологій американського походження, в тому числі боєприпасів для снайперських гвинтівок", – про це сказав генеральний прокурор США Мерріка Гарланда.

За жовтень Україну атакували "шахеди" зі 170 тисячами іноземних компонентів - Зеленський2 лист. 2024, 18:53 • 33692 перегляди

Директор ФБР Крістофер Рей вказав на ризики для безпеки, які можуть призвести до попадання таких технологій до рук противника:

"Незаконний експорт чутливих технологій подвійного призначення на підтримку військових зусиль росії становить значну загрозу для Сполучених Штатів та їхніх союзників, і з ним не можна миритися".

Як повідомляє "Голос Америки", у судових документах зазначено, що Єрмоленко був пов’язаний з московськими компаніями "Сернія Інжиніринг" та "Сертал", які, за даними, працюють під контролем російської розвідки, займаючись закупівлями передових технологій і випробувального обладнання за кордоном.

У заяві Міністерства юстиції США йдеться, що ці компанії керували розгалуженою мережею підставних фірм та банківських рахунків у різних країнах, включаючи США, щоб приховати участь російського уряду та справжніх кінцевих одержувачів продукції.

Слідство стверджує, що через рахунки, які контролював Єрмоленко, пройшло понад 12 мільйонів доларів, на які купували військові технології, зокрема компоненти для радарів, систем спостереження, а також для військових дослідницьких і конструкторських проектів.

Міністерство також зазначає, що деякі з придбаних Єрмоленком та іншими обвинуваченими компонентів можуть бути використані в розробці ядерної та гіперзвукової зброї.

Після вторгнення росії в Україну Сполучені Штати ввели санкції проти компаній "Сернія Інжиніринг" та "Сертал", а також низки осіб та організацій, причетних до схеми, назвавши їх "зброєю військової машини російської федерації".

У цій справі також фігурує Олексій Брайман, який раніше визнав свою провину у змові з метою обману США і нині очікує на вирок. Щодо іншого обвинуваченого, Вадима Конощенка, якого підозрюють у зв’язках із ФСБ, справу було припинено після його висилки зі США під час обміну в’язнями між США та росією в серпні. Інші обвинувачені або перебувають на волі, або їхні справи знаходяться в процесі розгляду в суді.

Нагадаємо

Раніше повідомлялось, що експорт російського скрапленого природного газу за січень-жовтень зріс до 26,4 млн тонн, досягнувши максимуму у жовтні, попри санкції.