Українська енергетика має адаптуватися до постійного загрози російського терору - президент
Київ • УНН
Президент представив п'ятий пункт Плану стійкості щодо енергетики. Росія здійснила понад 1000 обстрілів енергооб'єктів, але Україна готує паспорти енергетичної стійкості для всіх регіонів.
Президент України Володимир Зеленський, представляючи п'ятий пункт Плану стійкості, який має назву "Енергетика", заявив, що завдання в енергетиці - адаптуватися до постійної загрози терористичних ударів з боку росії та побудова захисту.
Про це Зеленський сказав під час виступу у парламенті, передає УНН.
Деталі
Отже, пункт "Енергетика" – те, що дає будь-якій сучасній країні життєздатність.Це особливий пункт Плану стійкості. Щодо енергетики з безпекових причин можна сказати ще менше, ніж про фронт. Найголовніше – вдячність. Кожній ремонтній бригаді. Всім працівникам і працівницям наших українських енергокомпаній. Загалом російська армія здійснила вже понад тисячу обстрілів об’єктів енергетики України. 900 цілеспрямованих російських атак проти об’єктів передачі електрики.Більш ніж 220 цілеспрямованих російських атак проти об’єктів генерації.З початку повномасштабного вторгнення росія окупувала близько 18 гігават енергопотужностей в Україні
Він наголосив, що енергетики проводять колосальну роботу, щоб відновити світло.
"Щодо захисту. Жодних деталей розкривати не будемо. Закритий додаток до цього пункту Плану стійкості буде містити інформацію з відповідним доступом, щоб зберігати контроль над процесами.
Завдання зрозуміле: завдяки всім формам захисту адаптуватися до постійної загрози російського терору. Відповідальність за виконання цього завдання персональна.
Наступне. До кінця року вже будуть підготовлені паспорти енергетичної стійкості наших регіонів. Це вперше в Україні. Для всіх областей буде опрацьована основа для можливості витримати всі енергетичні виклики.
Вже в наступному році імплементуємо паспорти з погляду генерації – і електрики, і тепла. Це стосується, зокрема, децентралізації генерації. Маємо звернути увагу також на управління споживанням енергії в Україні. Підтримка раціональності споживання енергії є обов’язком держави", - додав Зеленський.
За його словами, завдяки можливостям в енергетиці Україна може бути геополітично у Європі серед перших.
Звичайно, це більшою мірою стосується часу після цієї війни. Але передумови для цього маємо створювати вже зараз. Атомна генерація – очевидний пріоритет. Газ – збільшення видобутку, інтеграція нашої інфраструктури зберігання газу в європейську енергетичну практику, а також підтримка роботи української газотранспортної системи згідно з базовим сценарієм, для внутрішніх завдань. Нафта – це збільшення видобутку та відновлення переробки. Складне завдання, але має стати досяжним. Усі підприємства Групи Нафтогаз покращили показники
Окрім того, глава держави зазначив, що після націоналізації "Укрнафта" досягла історично найбільш вагомих результатів.
У 23-му – 24-му роках Укрнафта сплатила 78 мільярдів гривень податків та зборів, має зараз чистого прибутку 43 мільярди. Постійно сплачує в бюджет дивіденди. І це в час війни. Показники, які дають розуміння того, скільки коштів було вкрадено в Укрнафті за десятиліття неналежного державного контролю. Загалом енергетичний пункт Плану стійкості буде деталізований різними додатками – як закритими, так і відкритими, що в сукупності будуть чіткою енергетичною мапою для України на найближчі роки
Нагадаємо
19 листопада в Києві, Київській, Дніпропетровській та Донецькій областях будуть введені стабілізаційні відключення електроенергії через наслідки ворожих ударів, що пошкодили енергетичну інфраструктуру.