Юрист пояснив, як діяти заарештованим після скасування статті про безальтернативність взяття під варту

Юрист пояснив, як діяти заарештованим після скасування статті про безальтернативність взяття під варту

Київ  •  УНН

 • 8626 перегляди

КИЇВ. 5 липня. УНН. Стаття Кримінального процесуального кодексу, якою для підозрюваних у низці злочинів застосовувався безальтернативний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, втратила чинність із наступного дня після офіційного опублікування рішення Конституційного суду про визнання її неконституційною. Про те, як діяти тим, хто був заарештований відповідно до цієї норми, розповів в інтерв’ю виданню "Закон і Бізнес" керуючий партнер адвокатського об’єднання "Татаров, Фаринник, Головко", д.ю.н., професор, заслужений юрист України Олег Татаров, повідомляє УНН.

"Судді КС… визнали цю норму неконституційною та вказали, що рішення набирає чинності з наступного дня після його офіційного оприлюднення. Це означає, що від парламенту не вимагається внесення змін до чинного законодавства, адже ч.5 ст.176 КПК втратила чинність і сьогодні вже не діє", - пояснив юрист.

За його словами, тепер особам, які перебувають у місцях позбавлення волі на підставі цієї норми, та їхнім захисникам необхідно ініціювати перегляд безальтернативних запобіжних заходів.

"У цьому разі судді мають розглядати питання наявності обґрунтованої підозри щодо цих осіб, наявності ризиків того, що вони переховуватимуться від слідства, впливатимуть на свідків, знищуватимуть докази. Необхідно буде розглянути питання щодо можливості застосування застави. І, повторю, якщо йдеться про застосування насильства, за практикою про заставу не може бути й мови.

Звісно, це питання вирішується на розсуд суду. І яким буде цей розсуд — не відомо", - пояснив юрист.

Він зауважив, що ще років 5 тому окремі судді визначали розмір застави підозрюваним у діяннях, що кваліфікувались як умисні вбивства.

"Від цього ніхто не застрахований. Тож усе залежатиме від професійності та порядності володарів мантій, від їхньої совісті, а також від професійності прокурорів і слідчих", - наголосив Татаров.

Нагадаємо, Конституційний Суд 25 червня ухвалив рішення, яким положення ч.5 ст.176 КПК визнані неконституційними. Рішення винесене, зокрема, за скаргою колишнього голови Апеляційного суду АРК Валерія Чорнобука, було внесене Олегом Татаровим.