ЮНЕСКО вперше застосує "спеціальний моніторинг" для харківського Держпрому: омбудсмен роз'яснив, чому це важливо
Київ • УНН
ЮНЕСКО вперше в історії застосує механізм "спеціального моніторингу" для оцінки пошкоджень Держпрому в Харкові. Це допоможе зафіксувати руйнування, визначити обсяг відновлювальних робіт та притягнути рф до відповідальності.
Вперше механізм "спеціального моніторингу" ЮНЕСКО буде застосований в Україні щодо Будинку Державної промисловості у Харкові. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець розповів, чому це рішення важливі та які можливості відкриває, передає УНН.
Контекст
На 19-му засіданні Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у випадку збройного конфлікту ухвалили важливе рішення. Йдеться про застосування в Україні в екстреному порядку механізму "спеціального моніторингу" (ad hoc monitoring) щодо Будинку Державної промисловості у Харкові.
Лубінець наголосив, що Україна стала першою країною, де ЮНЕСКО застосовує цей механізм.
За його словами, це дозволить:
- повністю зафіксувати пошкодження завдані об’єкту культурної спадщини;
- дасть змогу визначити об’єм робіт, необхідних для відновлення;
- сприятиме розв'язанню питання притягнення до відповідальності країни-агресорки за руйнування культурної спадщини України.
Нагадаю
Будинок Державної промисловості у Харкові перебуває у Міжнародному списку культурних цінностей під посиленим захистом.Проте росія нещадно влучила у цю будівлю 8 листопада 2024 року та зруйнувала її.