ЄСПЛ виніс рішення у справі щодо заборони "георгіївської стрічки" в Україні: що постановив

ЄСПЛ виніс рішення у справі щодо заборони "георгіївської стрічки" в Україні: що постановив

Київ  •  УНН

 • 10554 перегляди

Read in English

Європейський суд з прав людини визнав законною заборону публічного носіння "георгіївської стрічки" в Україні. Суд відхилив скаргу Юрія Борзих, який оскаржував цю заборону.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав заборону публічного носіння "георгіївської стрічки" в Україні законною. Рішення винесено у справі "Борзих проти України", передає УНН з посиланням на сайт суду.

Деталі

Позивач Юрій Борзих – це колишній військовий, етнічний росіянин, який хотів носити георгіївську стрічку 9 травня в День перемоги СРСР над нацистською Німеччиною.

Скаргу було подано до ЄСПЛ 17 листопада 2017 року. Позивач скаржився, зокрема, на заборону носити георгіївську стрічку у громадських місцях й на те, що, на його думку, ця заборона має дискримінаційний характер.

"Суд відзначив зміну значення георгіївської стрічки в триваючому збройному конфлікті з росією та встановив, зокрема, що, хоча заборона в Україні обмежувала свободу вираження поглядів, вона була в межах розсуду держави", - ідеться в рішенні ЄСПЛ.

Суд також не бачив підстав ставити під сумнів зусилля українського уряду щодо вирішення проблем, спричинених збройним конфліктом. Суд зауважив, що заборона георгіївської стрічки не була повною забороною, і було чимало винятків, у тому числі її законне використання як оригінальної державної нагороди чи військової честі, наданої до 1991 року.

ЄСПЛ постановив, що держава не перевищила свої дискреційні повноваження ("межі розсуду") і відхилила цю частину заяви як явно необґрунтовану.

Зазначається, що Борзих не зміг довести також, що заборона спричинила йому душевні страждання чи тривогу, або іншим чином мала на нього значний вплив.

У своєму рішенні у справі "Борзих проти України" (заява № 11575/24) Європейський суд з прав людини одноголосно визнав заяву неприйнятною. Рішення є остаточним.

Доповнення

В Україні діє заборона на використання символіки тоталітарних режимів. Статті закону передбачають і адміністративну, і кримінальну відповідальність.