ЄС затвердив кримінальне покарання за порушення чи обхід санкцій

ЄС затвердив кримінальне покарання за порушення чи обхід санкцій

Київ  •  УНН

 • 20766 перегляди

Read in English

Європейський Союз затвердив кримінальні покарання, включаючи тюремне ув'язнення і штрафи, за допомогу в обході санкцій ЄС, таких як заборона на в'їзд, торгівля санкційними товарами або заборонена фінансова діяльність.

Європейський Союз затвердив включення до переліку кримінальних злочинів допомогу в обході санкцій, зокрема, заборони на поїздки до ЄС, повідомили у п'ятницю у Раді ЄС, пише УНН.

Деталі

"Сьогодні Рада ЄС ухвалила закон щодо загальноєвропейських мінімальних правил для притягнення до відповідальності за порушення чи обхід санкцій ЄС у державах-членах", - повідомили в євроінституції.

"Наразі певні дії будуть вважатися кримінальними злочинами в усіх державах-членах, наприклад, допомога в обході заборони на поїздки, торгівля підсанкційними товарами або здійснення забороненої фінансової діяльності. Підбурювання, допомога та сприяння у цих злочинах також можуть потягнути за собою покарання", - вказали у Раді ЄС.

Як зазначається, держави-члени блоку повинні забезпечити, щоб за порушення санкцій ЄС були "ефективні та пропорційні кримінальні покарання, які варіюються залежно від правопорушення". "Однак умисне порушення санкцій повинно тягнути за собою тюремне ув'язнення як максимальне покарання. Порушників обмежувальних заходів ЄС можуть додатково оштрафувати", - повідомили у Раді ЄС.

Юридичні особи (тобто компанії), як вказано, також можуть бути притягнуті до відповідальності, "якщо злочин вчинено особою, яка обіймає керівну посаду в організації". У таких випадках покарання можуть передбачати позбавлення прав на підприємницьку діяльність і анулювання дозволів і повноважень на здійснення економічної діяльності, зазначається у повідомленні.

Повідомляється, що директива набуде чинності двадцятого дня після публікації в Офіційному журналі ЄС. Держави-члени мають 12 місяців на включення положень директиви до свого національного законодавства.

Доповнення

Єврокомісія запропонувала цю директиву у грудні 2022 року, щоб обмежити обхід санкцій та посилити правозастосування. У відповідь на російську агресію проти України ЄС вжив безпрецедентної кількості обмежувальних заходів, щоб послабити економічну базу росії та обмежити її здатність вести війну.