ЄС розпочав збір даних про авіакомпанії, які потенційно можуть доставляти мігрантів до Білорусі
Київ • УНН
КИЇВ. 15 листопада. УНН. Європейська комісія почала збір інформації про авіакомпанії, які потенційно могли перевозити нелегальних мігрантів до Білорусі. Про це під час брифінгу в Брюсселі заявив офіційний представник Єврокомісії Ерік Мамер, передає УНН.
Цитата
“Єврокомісія збирає дані, на підставі яких приймуть рішення, чи будуть вводити санкції проти будь-яких інших авіакомпаній крім “Белавіа”, — заявив Мамер.
Деталі
Він також додав, що Євросоюз почав тісну співпрацю з цього опитування з Міжнародною організацією цивільної авіації (ІКАО).
Додамо
Сьогодні Європейський Союз затвердив створення нового санкційного режиму, який передбачає введення обмежувальних заходів щодо фізичних і юридичних осіб, які організовують незаконне переправлення мігрантів на територію ЄС або сприяють в цьому режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.
Як повідомив сьогодні самопроголошений президент Білорусі, країна готова відправити біженців назад на батьківщину, але вони не хочуть повертатися додому.
Він зазначив, що влада готова посадити всіх в літаки, компанії “Бєлавіа”, які відвезуть їх назад.
Зазначимо, що через міграційну кризу ряд авіакомпаній, включаючи турецьку Turkish Airlines і “Іракські авіалінії” припинили рейси до Мінська. Білоруський авіаперевізник “Бєлавіа” під тиском Туреччини прийняв рішення про недопуск на рейси громадян Іраку, Сирії та Ємену. 13 листопада стало відомо про припинення польотів до Мінська сирійської авіакомпанії Cham Wings.
Контекст
Ситуація на польсько-білоруському кордоні загострилася 8 листопада. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами.
Велика група нелегалів намагалася прорватися на територію країни. На кордоні були чутні постріли. Білоруські прикордонники заявили, що вони звучали з польського боку.
У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали.
10 листопада Білорусь заявила про нарощування військ ППО на кордоні з ЄС.
Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилює охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш вразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.