ЄС може запровадити санкції проти Росфінмоніторингу та його глави – ЗМІ

ЄС може запровадити санкції проти Росфінмоніторингу та його глави – ЗМІ

Київ  •  УНН

18 грудня 2023, 12:37 • 30970 перегляди

Read in English

Очікується, що ЄС схвалить 12-й пакет санкцій проти російської фінансової розвідки Росфінмоніторингу та її директора Юрія Чиханчина, що може вплинути на статус Росії у ФАТФ та її міжнародні фінансові відносини.

До 12-го пакету санкцій Євросоюзу проти росії, який, як очікується, буде схвалено цього тижня, може бути включена російська фінансова розвідка – Росфінмоніторинг, а також її директор Юрій Чиханчин. Про це йдеться у проекті списку санкцій, з яким ознайомився розслідувальний проект Радіо Свобода та "Справжнього Часу" "Система", передає УНН.

Санкції, як випливає з проекту, пропонується запровадити через співпрацю Росфінмоніторингу з міноборони росії, у забезпеченні держоборонзамовлення та внесенні критиків кремля до списку терористів та екстремістів. Раніше Чиханчин уже підпав під санкції США, України, Канади та Австралії, а Росфінмоніторинг – у списках санкцій Нової Зеландії, України та Канади

- йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Країни Європейського Союзу погодили 12-й пакет санкцій проти росії

Зазначається, що офіційний напрямок діяльності Росфінмоніторингу - протидія відмиванню нелегальних доходів та фінансуванню тероризму.

Санкції проти цього відомства можуть призвести до того, що фінансові розвідки країн ЄС та країн, які хочуть вступити до Євросоюзу, відмовляться від обміну будь-якою інформацією з росією, вважає директор Трансперенсі Інтернешнл – Росія Ілля Шуманов.

При цьому більшість країн ЄС вже відмовилися від обміну інформацією з Росфінмоніторингом, проте Шуманов не виключає, що взаємодія у ряді випадків продовжується - наприклад, у питаннях міжнародного співробітництва у сфері боротьби з тероризмом.

До повномасштабного вторгнення росії в Україну з Росфінмоніторингом тією чи іншою мірою співпрацювали практично всі європейські фінрозвідки.

На думку Шуманова, санкції Євросоюзу проти Росфінмоніторингу можуть вплинути на статус росії в Групі розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), стає ймовірнішим її включення до так званого сірого списку. Це, у свою чергу, може призвести до додаткових проблем для російських громадян під час відкриття рахунків чи придбання активів за кордоном.

Доповнення

Напередодні стало відомо, що Австрія зняла заперечення проти 12-го пакету санкцій після того, як Україна призупинила включення Raiffeisen Bank International до списку "міжнародних спонсорів війни".