Вийшов з ремонту потужний гідроагрегат на ГЕС, через негоду були проблеми зі світлом в 4 областях - Міненерго

Вийшов з ремонту потужний гідроагрегат на ГЕС, через негоду були проблеми зі світлом в 4 областях - Міненерго

Київ  •  УНН

 • 712294 перегляди

КИЇВ. 30 червня. УНН. З планового ремонту вийшов гідроагрегат однієї з гідроелектростанцій потужністю понад 300 МВт, через негоду та технологічні порушення було зафіксовано знеструмлення у чотирьох областях. При цьому на сьогодні дефіцит в енергосистемі відсутній, повідомили у п'ятницю у Міненерго, пише УНН.

Цитата

«З планового ремонту, який відбувається в межах масштабної ремонтної кампанії енергетичних об’єктів, вийшов гідроагрегат однієї з гідроелектростанцій потужністю понад 300 МВт. Ремонтна кампанія на об’єктах генерації - теплової, гідро- та атомної - триває. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає», - ідеться у повідомленні.

Деталі

Як повідомляється, через негоду та викликані нею технологічні порушення без світла тимчасово залишалися споживачі у Львівській, Рівненській, Кіровоградській областях.

У Донецькій області наразі залишаються знеструмленими 4 населених пункти.

Через обстріли знеструмлено в Донецькій області – 15 населених пунктів, у Запорізькій – 3 населених пункти, у Херсонській – 4 населених пункти.

Залишається без світла частина споживачів у Чернігівській, Сумській, Харківській областях.

У Херсонській області заживили 2 населених пункти, які були відключені з початку деокупації.

У Херсоні без світла після підтоплення через підрив Каховської ГЕС залишаються 13,3 тис. споживачів. У місті заживили 211 споживачів, яких було знеструмлено через підтоплення.

Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС. Наразі він становить 16,57 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. , вказали у міністерстві.

Доповнення

Через війну український енергетичний сектор став надзвичайно вразливим, завдані збитки, станом на кінець квітня цього року (до підриву Каховської греблі), перевищували 10 млрд доларів і продовжують зростати, про це йдеться у звіті Програми розвитку ООН.