В ООН обговорили масове порушення прав людини в росії та білорусі

В ООН обговорили масове порушення прав людини в росії та білорусі

Київ  •  УНН

 • 18733 перегляди

Read in English

Спецдоповідачі ООН представили звіти про порушення прав людини в росії та білорусі. У росії поширена практика тортур, а в білорусі після виборів 2020 року спостерігаються безпрецедентні репресії.

В ООН заслухали доповіді про становище в галузі прав людини в росії та білорусі. Доповідачі говорили про поширення практики тортур у росії та високий рівень репресій у білорусі. Про це УНН пише з посиланням на Голос Америки.

Деталі

Доповідь про росію представила в ООН спеціальний доповідач з питання про становище в галузі прав людини в рф Маріана Кацарова. У ній ідеться про численні факти застосування тортур як інструменту репресій для придушення інакомислення і залякування.

Згідно з доповіддю Кацарової, йдеться не про поодинокі випадки. Повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року посилило цю практику і впровадило її в повсякденне життя росії. Застосування тортур більше не обмежується конкретними місцями ув'язнення або групами й окремими особами. Вони стали широко поширеним інструментом, використовуваним для того, щоб змусити замовкнути. Мета - контролювати за допомогою страху і репресій, підпорядкувати собі росіян за допомогою грубої сили. Катування стали зброєю, спрямованою проти самих основ прав людини і громадянського простору в росії

- зазначила Кацарова.

За її словами, в росії часто піддаються тортурам політичні в'язні, критики війни, що триває в Україні, та учасники протестних рухів.

Генасамблея ООН також заслухала і доповідь про ситуацію з правами людини в білорусі. Спецпосланець із прав людини в білорусі Анаїс Марін заявила про те, що після спірних президентських виборів 2020 року білоруси зіткнулися з репресіями безпрецедентного масштабу та інтенсивності. Вона розповіла про посилення репресій з боку режиму лукашенка. 

Після спірних президентських виборів 2020 року білоруси зіткнулися з репресіями безпрецедентного масштабу та інтенсивності. Тисячі людей були засуджені без справедливого суду за законне здійснення своїх прав людини. Деякі з тих, хто досі залишається за ґратами, перебувають у небезпечному для їхнього життя стані. Багато хто утримується під вартою і без зв'язку із зовнішнім світом так довго, що у нас є підозри, що вони є жертвами насильницьких зникнень

- заявила Анаїс Марін. 

Анаіс Марін у своєму виступі дала зрозуміти, що, на її думку, громадянське суспільство в білорусі було практично викорінено

Нагадаємо

Прокуратура ідентифікувала трьох окупантів, які катували мирного жителя під час захоплення частини Харківської області. Трьом військовим рф і так званої "лнр" оголошено підозру за катування і вбивство 57-річного чоловіка в Ізюмі. Жертву закатували до смерті за проукраїнську позицію і поховали під номером 311 у масовому похованні.

Страти стають частішими – в МЗС нагадали світовій спільноті про жорстоке поводження росіян з українськими полоненими13 жовт. 2024, 10:43 • 26473 перегляди