В Норвегії вручили Нобелівську премію миру: подробиці

В Норвегії вручили Нобелівську премію миру: подробиці

Київ  •  УНН

 • 16724 перегляди

Read in English

92-річний генсек Nihon Hidankyo Танака Терумі отримав золоту медаль і диплом на церемонії в Осло. Організація, заснована постраждалими від атомних бомбардувань, бореться за заборону ядерної зброї.

У вівторок, 10 грудня, в Осло пройшла церемонія вручення Нобелівської премії миру 2024 року, яку у жовтні присудили японській правозахисній організації Nihon Hidankyo. Про це повідомляє DW, передає УНН.

Деталі

Голова Норвезького Нобелівського комітету Йорген Ватне Фріднес вручив золоту медаль і диплом 92-річному генеральному секретареві організації Танаці Терумі, який також є антиядерним та антивоєнним активістом і колишнім професором.

<br>

Генеральний секретар правозахисної організації Nihon Hidankyo у 1945 році пережив атомне бомбардування Нагасакі. У своїй промові Терумі закликав світ "не дозволити людству знищити себе ядерною зброєю" і разом працювати на благо людського суспільства у світі, вільному від ядерної зброї та війн.

Що відомо про організацію Nihon Hidankyo

Nihon Hidankyo – рух, заснований у 1956 році постраждалими від ядерних бомбардувань японських міст Хіросіма та Нагасакі, спрямований на тиск на японський уряд з метою захисту прав і лобіювання заборони використання ядерної зброї.

Його члени працювали над підвищенням обізнаності щодо катастрофічних гуманітарних наслідків застосування ядерної зброї. Ніхон Хіданкьо надала тисячі показань свідків, випустила резолюції та публічні звернення, а також щорічно направляла делегації в ООН та на різні мирні конференції, щоб нагадати світу про нагальну необхідність ядерного роззброєння. Як наслідок з’явилася міжнародна норма, що застосування ядерної зброї морально неприйнятне ("ядерне табу").

Японська правозахисна організація щонайменше тричі – у 1985, 1994 та 2015 роках була номінована на Нобелівську премію миру.

Деталі

У 2024 році на Нобелівську премію миру було номіновано 286 кандидатів, у тому числі Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, папа римський Франциск, а також британський натураліст Девід Аттенборо.

У букмекерів фаворитами стали російський опозиційний політик, що помер у колонії, Олексій Навальний і президент України Володимир Зеленський. Однак Reuters зазначало, що Навальному присудити Нобелівську премію миру не зможуть, оскільки її не вручають посмертно, а Зеленський не переможе, оскільки очолює країну, що воює.

Нагадаємо

Південнокорейська письменниця Хан Канг удостоєна Нобелівської премії з літератури 2024 року за її поетичну прозу. Її роман "Вегетаріанка" став міжнародним проривом, описуючи наслідки відмови головної героїні від споживання м'яса.