В межах МКС є намагання стягнути активи рф – Офіс Генпрокурора
Київ • УНН
Існують спроби повернути активи Російської Федерації через систему Міжнародного кримінального суду, але для компенсації збитків, завданих Росією як державою, потрібен спеціальний трибунал і суверенний фонд.
Через систему Міжнародного кримінального суду є намагання стягнути активи рф, але якщо йдеться про активи всієї рф, як держави, суверенний фонд, то потрібен саме спецтрибуналу. Про це розповів начальник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу Генпрокурора Юрій Бєлоусов в ефірі телемарафону, передає кореспондент УНН.
Окрім трибуналу є й інші механізми, які дозволять отримувати компенсацію. Вже зараз працює Міжнародний кримінальний суд й ми вже казали про чотири ордери на арешт найвищих посадових осіб. В межах МКС також є намагання стягнути активи, але якщо йдеться про активи всієї рф, як держави, суверенний фонд, то тут нам потрібен саме трибунал.
Бєлоусов також зазначив, що зараз обговорюється два механізми з наповнення фонду з якого потім буде виплачуватися компенсація.
Це або за рахунок прибутків від заморожених активів, тому що в основу реєстру для компенсаційного фонду мають бути покладені так звані суверенні кошти рф, яких наразі за підрахунками експертів близько 300 млрд доларів. Тому ці суми будуть виплачуватися або за рахунок прибутків, які отримуються нашими міжнародними партнерами, які заморозили цей фонд, або за рахунок залучення фінансів інших партнерів, а російські гроші будуть, як гарантії використовуватися й потім, якщо росія відмовиться компенсувати збитки, які вона спричинила, можна буде їх погасити за рахунок цього фонду.
Доповнення
44 країни підтримали створення спецтрибуналу для росії.
2 квітня розпочав прийом заявок Реєстр збитків для України, створений за участі міжнародної спільноти.