В Іспанії тисячі людей вийшли на протест через дії влади під час смертельних повеней
Київ • УНН
У Валенсії пройшли масові протести проти дій регіональної влади під час смертельних повеней. Демонстранти звинувачують владу у запізнілому оголошенні тривоги, що призвело до численних жертв.
Тисячі людей вийшли на демонстрацію в Валенсії. Протести є відповіддю на те, як регіональна влада впоралася з руйнівними повенями. Про це повідомляє Reuters, пише УНН.
Деталі
Під час останньої демонстрації через повені протестувальники заповнили центр Валенсії, вимагаючи відставки лідера регіонального уряду Карлоса Масона та скандуючи "Вбивці!".
"Наші руки заплямовані брудом, ваші - кров’ю", - написано на одному з банерів.
Місцеві жителі звинувачують Мазона у запізнілому оголошенні тривоги, яку він видав о 20:00 29 жовтня, коли вода вже почала затоплювати багато прилеглих міст і сіл. Сам лідер Валенсії заявив, що оголосив би тривогу раніше, якби офіційна служба моніторингу води надала інформацію про серйозність ситуації. Мазон відмовився коментувати ситуацію для агентства Reuters.
Ми хочемо показати наше обурення і злість через погане управління цією катастрофою, яка торкнулася стількох людей,
Зазначається, що поліція була змушена втрутитися, коли деякі протестувальники почали кидати каміння. Пошкодження будівлі міської ради від кинутих об’єктів були незначними.
Національна метеорологічна служба Іспанії видавала попередження про шторм з 25 жовтня. Деякі муніципалітети і місцеві органи влади підняли тривогу набагато раніше, ніж регіональний уряд. Наприклад, Валенсійський університет ще 28 жовтня попередив співробітників про те, щоб вони не виходили на роботу. Кілька міських рад призупинили діяльність, закрили громадські установи і порадили людям залишатися вдома. Метеорологічна служба AEMET підвищила рівень загрози до червоного для району Валенсії о 7:36 ранку 29 жовтня.
Наразі майже 80 людей все ще вважаються зниклими безвісти, і ця повінь стала найсмертоноснішою стихійною катастрофою в одній європейській країні після повені в Португалії в 1967 році, яка забрала близько 500 життів.